6 °C

Godiva, Moğolistan'a açılıyor

Yıldız Holding, premium çikolata markası Godiva’nın sınırlarını Moğolistan'a taşıdı. Ülkede önümüzdeki yıllarda 10 Godiva mağazası açılması planlanıyor.

Godiva, Moğolistan'a açılıyor

Yıldız Holding'in 2008 yılında satın aldığı çikolata markası Godiva Yönetim Kurulu Başkanı Murat Ülker'in imzaladığı anlaşmayla ilk kez Moğolistan'da butik açacak.

Önümüzdeki yıllarda ülkede 10 mağaza açması hedeflenen marka popüler alışveriş noktalarında çikolata severler ile buluşacak.

Önümüzdeki beş yıl içinde 2 milyar dolar değerinde bir marka olmayı hedefleyen marka, dünya genelinde 100'den fazla ülkede, 750'yi aşkın mağazası ile faaliyet gösteriyor. Ayrıca Moğolistan'da butik mağaza açarak, potansiyeli yüksek ekonomileri hedefleme stratejisinin altını çiziyor.

Moğolistan'ın en büyük şirketlerinden biriyle ortaklık

Godiva mağazaları, Moğolistan'ın en büyük işvereni ve en büyük şirketlerinden biri olan Tavan Bogd Group'la imzalanan francise anlaşmasıyla işletilecek.

Yıldız Holding Yönetim Kurulu Başkanı Murat Ülker, anlaşma sonrasında, "Dünyanın en sevilen premium çikolatalarını Moğolistan'da ilk kez tüketiciyle buluşturmaktan dolayı heyecanlıyız. Uluslararası markalardan oluşan geniş bir portföyü işletme konusunda önemli bir deneyime sahip Tavan Bogd Group ile başlattığımız yeni girişim, bizi küresel bir marka olma amacımıza bir adım daha yaklaştırdı" değerlendirmesinde bulundu.

Godiva'nın Moğolistan'daki ilk mağazası Eylül ayında, Ulan Batur'daki lüks alışveriş merkezi Shangri-La Mall'da açılacak.

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.