23 °C

Halkbank'tan 'kur rakamları'na ilişkin açıklama

Halkbank, site üzerindeki döviz kurlarına yansıyan rakamlarla ile ilgili, "İşlemlere derhal müdahale edilerek, müşterilerimizin ve Bankamızın zararına hiçbir şekilde sebebiyet verilmemiştir." denildi.

Halkbank'tan 'kur rakamları'na ilişkin açıklama

Halkbank'ın internet sitesinde dün akşam saatlerinde döviz kurlarında hatalı rakamlar yer aldı, dolar 3.72'yi euro ise 4.32'yi gösterdi. Hatalı rakamlar alım-satıma da yansıdı.

Banka'dan yapılan açıklamada bunun bir sistem hatası olduğu belirtildi. Halkbank hata esnasında kısıtlı da olsa alım-satım işlemi yapıldığını ve söz konusu işlemlere derhal müdahale edildiğini duyurdu.

Halkbank'ın internet sitesinden yapılan açıklamada konuya ilişkin şu ifadeler yer aldı:

"Bankamız internet sitesinde, gerek bilgilendirme amaçlı gerekse alım-satıma esas olarak yayınlanan döviz kurlarının sisteme aktarılmasında kullanılan dış kaynaklı 3. parti bir yazılımda meydana gelen sistemsel ve operasyonel bir hata nedeniyle, 31 Ağustos 2018 günü akşamı piyasa kapanışı sonrasında, kısa bir süre için, Bankamız döviz kurları olması gerekenden farklı olarak yayınlanmış ve internet şubesi üzerinden hatalı kur seviyelerinden kısıtlı sayıda işlem yapılabilmiştir. Söz konusu işlemlere derhal müdahale edilerek, müşterilerimizin ve Bankamızın zararına hiçbir şekilde sebebiyet verilmemiştir. Konuyla ilgili gerekli tedbirler alınmış olup, kontrol süreçleri sonrasında sistemimiz normal işleyişinde döviz alım-satım işlemlerine tekrar açılacaktır. Kamuoyunun bilgisine saygıyla sunulur."

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap