11 °C

İlk yarıyıl gelirleri 3,6 milyar liraya ulaştı

Vodafone Türkiye'nin 2014-2015 mali yılının ilk yarısında FAVÖK'ü geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 22 artışla bugüne kadarki en yüksek yarıyıl seviyesi olan 672 milyon liraya yükseldi

İlk yarıyıl gelirleri 3,6 milyar liraya ulaştı

İSTANBUL - Vodafone Türkiye'nin mali yılın ilk yarısında toplam gelirleri, tarihinin en yüksek seviyesi olan 3,6 milyar liraya ulaştı. 

Vodafone Türkiye açıklamasına göre, şirketin, 2014-2015 mali yılının ilk yarısında Faiz, Amortisman ve Vergi Öncesi Kar'ı (FAVÖK) geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 22 artışla bugüne kadarki en yüksek yarıyıl seviyesi olan 672 milyon liraya  yükseldi. 

Aynı dönemde şirketin faaliyet karı geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 71 artışla 161 milyon lira olarak gerçekleşti.  

2014-2015 mali yılının ikinci çeyreğinde toplam 541 bin net abone kazanan Vodafone Türkiye'nin toplam abone sayısı  20,6 milyona yükseldi. Şirketin faturalı abone sayısı 8 milyona çıkarak toplam abone bazının yüzde 39'una ulaştı. 

Vodafone Türkiye'nin bu yarıyılda abone bazındaki akıllı cihaz penetrasyonu, geçen yılın aynı dönemine göre 10,5 puan artışla yüzde 38,6'lık seviyeye yükselirken, veri gelirleri geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 47 arttı.  

Türkiye'de işletmelerin dijital haritasını çıkarmak ve ihtiyaçlarını belirlemek amacıyla "Yarına Hazırım Platformu"nu hayata geçiren şirket,  kurumsal mobil servis gelirlerini mali yılının ikinci çeyreğinde bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 20  artırdı. 

Vodafone Türkiye, müşteri memnuniyeti odaklı programı sayesinde "Net Tavsiye Skoru"ndaki lider konumunu bu çeyrekte de sürdürdü.  

Açıklamada görüşlerine  yer verilen Vodafone Türkiye Üst Yöneticisi (CEO) Gökhan Öğüt, Vodafone Türkiye olarak mali yılın ilk yarısı, 3,6 milyar liralık  toplam gelire ve 20,6 milyon rekor abone sayısına ulaştıklarını ve ikinci çeyrek bazında "En Çok Net Abone Kazanan Operatör" oldukları bir dönem olduğunu belirtti. 

10 yarıyıldır kesintisiz çift haneli büyüyerek, istikrarı sürdürdüklerini ifade eden Öğüt, şirketin büyürken, Türkiye'nin de uçtan uca dijital kalkınması hedefiyle yola çıktıkları "Dijital Dönüşüm Hareketi" kapsamında, yatırımlarına devam ettiklerini ve bu kapsamda son 1 yıllık süreçte yaptıkları 1 milyar liranın üzerinde yatırımın bunun önemli bir göstergesi olduğunu bildirdi. 

Öğüt, Vodafone Türkiye olarak odaklarına yatırımı alarak Türkiye'nin dijital geleceğinin lideri olma vizyonuyla hedeflerine kararlılıkla ilerlediklerini aktardı. 

Türkiye için değer yaratma vizyonu çerçevesinde Vodafone Grubu'ndan aldıkları destek ve cesaretle yatırımları artırarak sürdüreceklerini dile getiren Öğüt, Türkiye'nin iletişim teknolojileri ile dijitalleşmesinde, herkese ilham verme misyonunu devam ettireceklerini kaydetti. 

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.