Infinity Invest Holding, GNC Türkiye'yi satın alıyor

Enerji, sanayi ve perakende sektöründe önemli yatırımları bulunan Infinity Invest Holding, GNC Türkiye’nin tüm haklarını mağazaları ile birlikte satın alıyor.

YAYINLAMA
GÜNCELLEME

Enerji, sanayi ve perakende sektörlerinde satın almalar gerçekleştirerek planlı ve hızlı büyüme stratejisi izleyen Infinity Invest Holding, yeni bir satın alma daha gerçekleştiriyor. Şirket, Bakara İlaç'tan GNC’nin Türkiye’deki dağıtım haklarını satın alıyor.

Infinity Invest Holding’in Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Aşur, bu satın alma ile ilgili sektörün gelişim potansiyeline duyduğu inancı vurgulayarak hızlı büyüyeceklerini belirtti.

Mustafa Aşur konu ile ilgili şu değerlendirmeyi yaptı; "Bu satın alma ile sektöründe öncü bir markayı daha İnfinity Invest Holding bünyesine katıyoruz. Türkiye doğal vitamin, mineral ve bitkisel ürünler pazarında büyüme potansiyeli yüksek bir ülke. GNC de geniş ürün portföyü ile konusunda dünya lideri bir marka. Hedefimiz hem kendi açacağımız 300 mağaza ile yaratacağımız istihdam ile ülke ekonomimize katma değer sağlamak hem de 20.000'e yakın eczanenin en büyüklerinin portföylerine girerek, GNC ürünlerinin herkes tarafından rahatlıkla temin edilmesini sağlıyor olmaktır" dedi.

Mustafa Aşur konuyla ilgili ayrıca "Biz GNC ile doğal vitamin, mineral ve bitkisel ürün arayan herkese ulaşacağız. Dünya ile aynı anda en yeni ürünleri Türkiye’de de satışa sunacağız. Müşterilerimize bugüne kadar Türkiye’de bulamadıkları ürünleri temin etmelerini sağlayacağız" diyerek müşteri odaklı çalışacaklarının altını çizdi.

GNC (General Nutrition Center), doğal vitamin, mineral ve bitkisel ürün üretim, pazarlama ve dağıtım firmalarından biri olup 1935 yılında Amerika’nın Pittsburgh şehrinde kuruldu. GNC Holding, vitamin, mineral, bitkisel ürünler, sporcu beslenme ürünleri ile diğer sağlıklı yaşam ürünlerinin üretim, dağıtım ve pazarlama şirketidir. Bugün 52 ülkede 8,600’den fazla satış noktasına sahip.

GNC Türkiye, franchise lisansının 1994 yılında Amerika’dan alınması ile faaliyetlerine başladı. 1998’de açılan ilk mağazasını, diğer mağazaları izledi. Bugün 18 ilde 64 mağaza, 250’den fazla eczane satış noktası ve online satış mağazası ile müşterilerine ulaşıyor.