İngiliz lojistik devinden Türkiye'ye 3 yeni hat

Dubai Emiri Al Maktoum'un sahibi olduğu İngiliz lojistik şirketi Türkiye'ye 3 yeni hat açıyor. Hatlar Ambarlı, Pendik ve Mersin'e olacak. (Kerim Ülker)

YAYINLAMA
GÜNCELLEME

Kerim ÜLKER

Dünyanın en büyük lojistik şirketlerinden biri daha Türkiye'ye yeni hat açtı.

U.N. Ro-Ro'yu satın alarak Türkiye pazarına giren Danimarkalı DFDS'nin ardından bu kez İngiliz devi P&O Ferrymasters, Türkiye'ye yönelik 3 hat açtı. Hatlar Pendik, Ambarlı ve Mersin limanlarından İtalya'nın Trieste Limanı'na ulaşarak Avrupa'ya bağlanacak intermodal ağına dahil olacak.

P&O Ferrymasters'ın Intermodal Müdürü Wim Blomme, "Hizmetlerimizin erişimini birçok müşterinin üretim merkezlerini taşıdığı Doğu Avrupa ve Asya'ya genişletmeye devam ediyoruz. Türkiye ile Avrupa ağımız arasındaki bu yeni bağlantı, transit zamanlarında onlara kesinlik verecek ve yürüttüğümüz ortaklıklar nedeniyle nakliye maliyetlerini düşürecek" dedi.

İngiliz P&O Ferrymasters, Avrupa'daki 12 ülkede 20 yerel lokasyona hizmet veriyor.

Geçen yıl ofis açmıştı

Hatırlanacağı üzere şirketin Türkiye'de ilk ofisini gazetemiz editörlerinden Aysel Yücel duyurmuştu.

4 bin treyler ve konteyner filosu ile entegre kara, liman ve deniz bağlantılarını işleten, 2006 yılında Dubai Emiri Al Maktoum'un yönettiği Dubai World tarafından satın alınan P&O Ferrymasters ayrıca 8.4 milyon yolcu ve 2.3 milyon adet kargo satan 20'den fazla gemi işletiyor.

Geçen yıl Danimarkalı DFDS, İskandinavya ile Türkiye'yi birbirine bağlayan 5 farklı hat kurduğunu açıklamıştı.

Bu konularda ilginizi çekebilir