10 °C

Kliksa, 10 milyon dolarlık teknoloji yatırımı yapacak

Kliksa, dijital geleceğe yönelik dünya standartlarında bir e-ticaret platformu oluşturmak amacıyla 10 milyon dolarlık teknoloji yatırımı yapacak

Kliksa, 10 milyon dolarlık teknoloji yatırımı yapacak

İSTANBUL - Sabancı Topluluğu'nun online alışveriş platformu Kliksa, dijital geleceğe yönelik dünya standartlarında bir e-ticaret platformu oluşturmak ve alıcılar ile satıcıların elektronik ortamda bir araya gelmesini sağlayan "Pazar Yeri" (Marketplace) iş modelini kurmak amacıyla 10 milyon dolarlık teknoloji yatırımı yapacak. 

Kliksa'dan yapılan açıklamaya göre, şirket, yeni yatırım sayesinde altyapısını, e-ticaret kullanıcılarının ve tedarikçilerin daha hızlı ve esnek işlem yapabilecekleri ve tüketicilerin daha geniş ürün seçeneklerine ulaşabilecekleri standartta dönüştürecek. Sistem geliştirme, entegrasyon ve proje yönetimi alanlarında Bimsa ve Accenture Türkiye ile çalışacak olan kliksa.com, proje süresince SAP/Hybris ve Mirakl gibi iş ortaklarıyla da çalışmalar yürütecek. 

Açıklamada görüşlerine yer verilen Kliksa'nın Genel Müdürü Nevgül Bilsel Safkan, Kliksa'nın satış sonrası destek, müşteri memnuniyeti ve hizmet odaklılık amaçları doğrultusunda, 5 yılda e-ticaret sektörünün lideri olmayı hedeflediğini vurguladı. 

Dijital geleceğe yönelik yeni yatırımın ardından, kullanıcıların ve tedarikçilerin dünya standartlarında bir e-ticaret platformuna kavuşacağını belirten Safkan, "Kullanıcılarımızın ve tedarikçilerimizin çeşitlenen ihtiyaçlarına her açıdan cevap verebilecek altyapıya sahip olmak, farklılaşma noktalarımızdan biri daha olacak. Gelecek dönemlerde de e-ticaret sektörünün büyümesine ve kullanıcılarımızın daha hızlı ve esnek platformlar üzerinden alışveriş yapmalarına olanak sağlayacak yeniliklerimiz ve yatırımlarımız sürecek" ifadelerini kullandı. 
              

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.