Mercedes-Benz Türk’ten Barsan’a tarihi teslimat

Barsan Global Lojistik, 50 milyon euro yatırımla 500 adet Mercedes-Benz kamyon satın aldı. Bu satıştaki tüm kamyonları Aksaray'daki fabrikasında üreten Mercedes-Benz 2015 yılındaki 450 adetlik satış rekorunu şimdiden kırmış oldu.

YAYINLAMA
GÜNCELLEME

Aysel YÜCEL

İSTANBUL - Mercedes-Benz Türk, Türkiye tarihinin en büyük kamyon teslimatını, Barsan Global Lojistik'e 500 adet Mercedes-Benz Actros çekici ile gerçekleştirdi. Bu tarihi iş birliğine özel, 'Havada, Karada ve Suda' konsepti ile Haliç Kongre Merkezi'nde düzenlenen törende bir araç Haliç üzerinde suda, bir araç havada, bir araç ise karada sergilendi.

Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen teslimat törenine Mercedes-Benz Türk İcra Kurulu Başkanı Süer Sülün, Kamyon Satış ve Pazarlama Direktörü Bahadır Özbayır, Kamyon Filo Satış Grup Müdürü Haluk Burçin Akı ev sahipliği yaptı. Toplantıya ayrıca, Mercedes-Benz Türk Yetkili Bayii Mengerler’den Yönetim Kurulu Başkanı Ergin İmre, Yönetim Kurulu Başkanı Vekili Gülseren Zambak, Yönetim Kurulu Üyesi Hayrettin Karaboğa, Genel Müdürü Nusret Güldalı, Satış Sonrası Hizmetler Pazarlama Müdürü Cihan Ekinci, Kamyon Satış Müdürü Aytolan Yılmaz'ın yanı sıra Barsan Global Lojistik Firma Sahibi Kamil Barlın, Yönetim Kurulu Başkanı Cengiz Çaptuğ ve Barsan Global Lojistik Yönetim Kurulu Üyesi Kara Nakliye Direktörü Sedat Geyik katıldı.

“Sektörde bir dönüm noktası”

Mercedes-Benz Türk İcra Kurulu Başkanı Süer Sülün, Türkiye tarihinin en büyük kamyon teslimat törenine imza attıklarına vurgu yaparak, "500 adetlik bu dev kamyon teslimat törenimizin ana temasını Mercedes-Benz’i dünya çapında bir marka yapan üç kollu yıldızının anlamı üzerine kurduk. Daire içine alınmış üç kollu bir yıldız gibi görünen bu sembol, motorlu araçların evrenselliğini ve insanlığın “havada, karada, suda” olabildiğince hızlı ve güvenli mobilize olabilmesini en yalın haliyle anlatıyor. Mercedes-Benz Türk olarak biz de bu felsefe doğrultusunda yıldızımızın her daim başarıyla her yerde, havada, karada ve suda var olması için çalışmalarımıza devam ediyoruz. Barsan Global Lojistik'in gerçekleştirdiği 500 adetlik kamyon yatırımı yalnızca Barsan Global Lojistik ve Mercedes-Benz Türk markaları için değil, aynı zamanda Türkiye'nin de geleceğine yapılan önemli bir yatırım” dedi.

Tüm araçlar Aksaray’da üretildi

Mercedes-Benz Türk Kamyon Satış ve Pazarlama Direktörü Bahadır Özbayır; ise “Barsan Global Lojistik'e yaptığımız 500 adetlik bu satışla, 2015 yılındaki 450 adetlik rekoru birlikte yeniden kırmış bulunuyoruz. Türk otomotiv sektörünün en büyük kamyon teslimatını, 35 yıldır lojistik sektöründe hizmet veren iş ortağımız Barsan Global Lojistik şirketi ile gerçekleştirmekten büyük gurur ve onur duyuyoruz. Yıllardır süren ve karşılıklı güven üzerine kurulu bu işbirliğimizi bugünkü teslimat ile bin 350 adede çıkartmış bulunuyoruz. Yatırımlarımızın hız kesmeden devam ettiği Aksaray Kamyon Fabrikası'nda üretilen araçlarımızın Barsan Global Lojistik şirketine ve Türkiye lojistik sektörüne hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.

Barsan Global Lojistik’in Yönetim Kurulu Başkanı Cengiz Çaptuğ; 1982 yılında Kamil Barlın tarafından kurulan Barsan Global Lojistik‘in entegre lojistik hizmetini küresel ölçekte karşılayan global bir dünya şirketi olup, 29 ülke 65 lojistik merkezinde hizmet verdiğini söyledi. Çaptuğ, „Günümüz itibarı ile dünya Gayri Safi Milli Hasılasının (GSMH) yüzde 81,67 sini oluşturan ülkelerde yapılanmasını tamamlamış durumda olan şirketimizin hedefi 2018 yılı sonunda dünya GSMH'nın yüzde 92.31'inde, 2019 yılı sonunda da yüzde 94,89'unda var olmak. Dinamik ve hızla büyüyen yapımızı yenilikçi, teknolojiyi iyi kullanan yatırımcı kimliğimize borçluyuz. Mercedes-Benz Türk ile uzun yıllardır devam eden işbirliğimizin hedeflerimiz doğrultusunda artarak devam edeceği inancındayım. Bugün bizi bir araya getiren, 500 adetlik filo alımının Türk ekonomisine, Türk lojistik sektörüne ve şirketlerimize hayırlı olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.

Futbol sahasını dolduracak kadar kamyon!

Barsan Global Lojistik, teslim aldığı 500 adet Mercedes-Benz kamyon için yaklaşık 50 milyon euroluk yatırım yaptı. Teslim edilen 500 adet Mercedes-Benz kamyonların tamamı 225 bin beygir gücüne denk geliyor. Tüm kamyonlar dizildiğinde 400 metre çapında bir Mercedes-Benz yıldızı oluşturulabiliyor ve bu kamyonlar ile bir futbol sahasının tamamı doldurulabiliyor. Kamyonların her birinde 500 metre elektrik kablosu kullanılırken, 500 kamyondaki tüm kablolar toplandığında 250 km’ye, yani yaklaşık İstanbul-Bursa arasındaki mesafeye denk geliyor.

Bu konularda ilginizi çekebilir