13 °C

OPET'e Amerika'dan "Altın Madalya"

OPET'in "3. Sürdürülebilirlik Raporu" Amerikan İletişim Profesyonelleri Birliği'nden 3 ödül birden kazandı

OPET'e Amerika'dan "Altın Madalya"

İSTANBUL - OPET, 2012-2013 yılı operasyonlarını içeren "3. Sürdürülebilirlik Raporu" ile Amerikan İletişim Profesyonelleri Birliği'nden (LACP) 3 ödül birden kazandı.  

OPET'ten yapılan açıklamaya göre, LACP tarafından düzenlenen 2014 Spotlight Ödülleri'nde OPET, bin 500 başvuru arasından, sürdürülebilirlik raporu kategorisinde "3. En İyi Rapor" seçilerek "Altın Madalya"ya layık görüldü. Toplamda 100 üzerinden 98 puan alan OPET, "En Çok Gelişim Kaydeden Rapor" ödülünü de kazandı. OPET'e üçüncü ödül, "İlk Yüz Şirket" içerisine girdiği için geldi.  

Açıklamaya göre OPET, ilk intiba, genel anlatım, görsel tasarım, yaratıcılık, mesaj netliği ve algılanan uygunluk kriterlerinde aldığı yüksek puanlar neticesinde bu ödüle hak kazandı. 

OPET, somut veriler ve uluslararası standartlar ışığında hazırlanan 3. Sürdürülebilirlik Raporu'nda, Küresel Raporlama Girişimi G3 ilkelerinin belirlediği B+ raporlama seviyesini kıstas aldı. Raporun diğer belirleyici kriterleri ise, AA1000AS denetim standardının temel ilkeleri olan öncelik, bütünlük ve yanıt verebilirlik ilkeleri ile Birleşmiş Milletler Küresel İlkeler Sözleşmesi'nin İlerleme Raporu ilkeleri oldu. 

OPET, ödül kazandığı raporda sürdürülebilirlik performansını; Sürdürülebilir Değer Zinciri, Müşteri Memnuniyeti, Çevre Yönetimi, Çalışan Hakları, Yönetişim, Çalışma Hayatı ve Toplumsal Kalkınma başlıkları altında paydaşlarının görüşüne sundu. 

OPET Genel Müdürü Cüneyt Ağca, konuya ilişkin şu değerlendirmeyi yaptı: 

"OPET olarak sosyal sorumluluk alanlarındaki çalışmalarımızı, iş hedeflerimizi, yönetim stratejimiz ve çalışma kültürümüze yerleştirmek, geliştirmek ve bu alanlardaki performansımızı uluslararası ölçütlere göre raporlamak bizim için büyük önem taşıyor. 1992 yılından beri faaliyet gösterdiğimiz sektörümüzde başarıya ulaşma sürecimizi dış paydaşlarımızla paylaştığımız ve geçtiğimiz son iki yılın Türkiye operasyonlarımızı kapsayan sürdürülebilirlik raporumuzu yayımlamanın gururunu yaşarken aynı zamanda daha baskı aşamasındayken uluslararası bir ödül kazanmanın mutluluğunu da yaşadık. Önümüzdeki dönem sürdürülebilirlik anlayışımız çerçevesinde, ekonomik alandaki başarılarımızı toplumsal kalkınma ve çevre alanlarındaki yatırımlarımız ile destekleyerek tüm paydaşlarımızı faaliyetlerimiz ile ilgili bilgilendirmeye devam edeceğiz." 

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.