17 °C

Orka Holding çalışan sayısını beş kat artırdı

Moda perakende sektöründe faaliyet gösteren Orka Holding, 2005 yılından bu yana 1.600 kişilik ek istihdam yaratarak çalışan sayısını beş kat artırdı

Orka Holding çalışan sayısını beş kat artırdı

İSTANBUL - Damat, Tween ve D’S Damat markaları ile dünya moda perakendesinde yer bulan Orka Holding, Türkiye ekonomisinin en önemli sorunlarından işsizlikle mücadele yolunda destek veriyor. Hazır giyim sektöründeki yatırımları ile işsizlik sorununa çözüm üretmeye çalışan Orka Holding, 2005 yılından bu yana 1.600 kişilik ek istihdam sağladı. Orka Holding’in 2005 yılında 400 olan çalışan sayısı, 2013 yılında 2 bin kişiye yükseldi. Türk hazır giyim şirketi Orka'da kadın çalışan oranı yüzde 40 olurken, üniversite mezunu oranı da yüzde 72 düzeyinde bulunuyor.

701 bin kişi iş başvurusu yaptı

Son sekiz yılda yaklaşık 701 bin kişinin iş başvurusu yaptığı Orka Holding, bu yıl Kariyer.net tarafından düzenlenen “İnsana Saygı Ödülleri” kapsamında “yapılan başvurulara en iyi geri dönüş sağlayan ve alınan başvuruları en iyi değerlendiren” şirket seçildi. Şirket, geçtiğimiz yıllarda Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Türkiye İş Kurumu Marmara Bölge Müdürlüğü tarafından “En İyi istihdam, İnsanlığa Saygı ve Engelli İstihdam Sağlama” konusundaki çalışmalarından dolayı da takdire layık görülmüştü.

Orakçıoğlu'ndan kâr eden sektörlere istihdam yaratma çağrısı

Ülkemizde kâr eden sektörleri istihdam yaratma konusunda daha duyarlı olmaya çağıran Orka Holding Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Orakçıoğlu, genç nüfus için ek istihdam yaratmanın, Türkiye ekonomisinin gelişimi için çok önemli olduğunu vurguladı. Orakçıoğlu “İşsizlik sorununun çözümü için tüm sektörlerin göstereceği pozitif yaklaşım, ekonomi için olumlu bir hava yaratacak. Bu olumlu hava ile tüm sanayi kuruluşları kendisi için katkı sağlayacak işler yapabilecek. Genç beyinlerin enerjisini ve heyecanını ekonomiye kanalize etmek, hepimizin sosyal sorumluluk anlayışında olmalı” diye konuştu.

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap