7 °C

Otokar Denizli'den 117 adet otobüs siparişi aldı

Otokar, Denizli Belediyesi'nden aldığı 117 adet otobüs siparişinin ilk 18'ini teslim etti

Otokar Denizli'den 117 adet otobüs siparişi aldı

İSTANBUL - Otokar, Denizli Belediyesi'nden aldığı 57 adet Kent ve 60 adet Doruk LE olmak üzere toplam 117 adetlik otobüs siparişinin ilk 18'ini teslim etti. Denizli'de halk otobüsü olarak kullanılacak otobüslerin tamamı ise yılın ilk yarısında teslim edilecek.

Otokar Genel Müdür Yardımcısı Basri Akgül ise konuyla ilgili, Denizli'nin her modern şehir gibi toplu taşımada dönüşüm yönünde attığı adımlara Otokar olarak eşlik etmekten büyük mutluluk duyduklarını belirterek, "Denizli'nin modern, verimli ve çevreci araçlar ile toplu taşımacılık alanında attığı bu önemli adım diğer belediyelere de örnek olacaktır" dedi. 

2014 yılının ilk yarısı içinde Denizli'ye teslim edecekleri toplam 117 otobüsün Denizli'yi daha da güzelleştireceğine inandığını vurgulayan Akgül, siparişe ilişkin ilk teslimatı dün yaparak, 18 adet Kent otobüsünü Denizli Belediyesi'ne teslim ettiklerini kaydetti. 

Akgül, 4 yıldır Türkiye'nin en çok tercih edilen otobüs markası ve Türkiye otobüs pazarının lideri olarak belediyelerin filolarını yenileyerek toplu taşımada yaptıkları dönüşümlere öncülük etmenin kendilerine gurur verdiğini ifade etti. Akgül, şöyle devam etti: 

"Yüzde 40 gibi rekor bir büyüme ile kapattığımız 2013 yılı ardından 2014 yılının ilk çeyreğinde de böyle büyük ve önemli bir sipariş almak bizi çok mutlu etti. Otokar olarak 2014'te çok daha başarılı bir yıl geçireceğimize inanıyoruz. Denizli Belediyesi'nin bu siparişte bizlere göstermiş olduğu güven için çok teşekkür ederiz." 

Denizli Belediyesi tarafından sipariş verilen Kent ve Doruk otobüslerinin özelliklerine de değinen Akgül, şunları kaydetti: 

"Günümüzde Kent ve Doruk otobüslerimiz, Türkiye'nin yanı sıra Avrupa başta olmak üzere yurt dışında da toplu taşımacılıkta kullanılan, tasarım ödüllü otobüsler. Araçlarımız, çevreciliği, modern görünümü, yüksek taşıma kapasitesi ve düşük işletme maliyetleri ile Denizli gibi modern bir kente yakışır niteliklere sahip. Her iki modelde de özellikle engelli taşımacılığında en modern taşıma çözümünü sunuyoruz. Otokar olarak, Kent ve Doruk otobüslerimiz ile Denizli halkına hizmet edecek olmaktan dolayı gurur ve mutluluk duyuyoruz." 

 

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.