8 °C

Say Reklam'ın tahvil ihracına 40,5 milyon TL’lik talep

30 milyon TL’lik ilk tahvil ihracını gerçekleştiren Say Reklam, tahvil ihracından sağladığı kaynak ile yeni yatırımlarını finanse edecek

Say Reklam'ın tahvil ihracına 40,5 milyon TL’lik talep

İSTANBUL - Kurumsal kimlik çözümleri ve açık hava reklamcılığı sektörünün temsilcilerinden Say Reklam, 30 milyon TL’lik ilk tahvil ihracını gerçekleştirdi. Gedik Yatırım Menkul Değerler aracılığıyla gerçekleştirilen tahvil ihracına 40,5 milyon TL’lik talep geldi. Nisan ayında Almanya’nın kurumsal kimlik çözümleri konusundaki en köklü şirketi IMM’yi satın alarak sektöründe bir ilki gerçekleştiren Say Reklam, tahvil ihracından sağladığı kaynak ile yeni yatırımlarını finanse edecek.

Say Reklam Yönetim Kurulu Üyesi Mahmut Güldoğan, Gedik Yatırım aracılığı ile 2013 yılında halka açıldıklarını hatırlatarak, “Başarılı bir halka arzdan sonra, çok başarılı bir tahvil ihracını 18 Ağustos’ta tamamladık. 30 milyon TL olarak planlanan ve yurt içinde gerçekleştirdiğimiz tahvil ihracına 40,5 milyon TL’lik talep gelmesi, Say Reklam’a duyulan güvenin de önemli bir göstergesidir” diye konuştu. 

Say Reklam’ın tahvil ihracından elde ettiği kaynağı yeni yatırımların finansmanında kullanacağını ifade eden Mahmut Güldoğan, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Nisan ayında Almanya’nın kurumsal kimlik çözümleri alanında faaliyet gösteren en köklü şirketi IMM network GmbH’ı satın aldık. Tahvil ihracından elde ettiğimiz gelirin bir bölümünü söz konusu firma üzerinden 18 ülkede kuracağımız yerleşik franchise ağının oluşturulmasında kullanacağız. Bunun yanı sıra tahvil ihracından elde ettiğimiz kaynağı Türkiye’de planlanan logo üretim yatırımının finansmanınmadında, üretim hatlarımızın kapasite artırımında ve şirketlerimizden Ateş Çelik ile birlikte kuracağımız iştirakin yatırımında kullanmayı planlıyoruz.”

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.