Türkiye'nin yatırım pazarına güveniyorlar

Schmitz Cargobull Türkiye Satış Müdürü Nihat Ö. Ayhan, "Türkiye pazarına güveniyoruz, yeni yatırım planlarımız hazır" dedi.

YAYINLAMA
GÜNCELLEME

Türkiye fabrikasını iki ay önce faaliyete sokan Alman devi Schmitz Cargobull teslimatlarını hız kesmeden sürdürüyor.

İstanbul merkezli Plastnak Nakliyat'a yapılan 6 adetlik semi-treyler teslimatında konuşan Schmitz Cargobull Türkiye Satış Müdürü Nihat Ö. Ayhan, "Türkiye pazarına güveniyoruz. Yatırımlarımız sürecek. 2 el departmanımızı yakında hizmete sokacağız" dedi.

Ayhan, törende yaptığı konuşmasındayeni yatırım planlarını açıklayarak şunları söyledi:

"Schmitz Cargobull olarak Türkiye'de 23 senedir faaliyet gösteriyor olmamıza rağmen bu sene Almanya'da kuruluşumuzun 125. senesini kutluyoruz. Firmamızın tek işi ve ilgi alanı 125 sene önce de olduğu gibi en iyi treyleri üretmek. Ekonomik koşulların her geçen gün zorlaştığı günümüz dünyasında farklı sektörlere yatırım yapma fırsatı varken biz treylerden kazandığımızı treylere katarak Araştırma ve Geliştirme çalışmalarına ciddi yüksek bütçeler ayırıyoruz. Firmamız geçen sene uzun yıllardır birlikte çalıştığı distribütörü olan Enka'dan ayrıldı ve tüm faaliyetlerimizi artık kendimiz sürdürüyoruz. Türkiye'nin yaşadığı son 1 senelik hoş olmayan sürece baktığımızda da bu yatırım kararından hiç pişmanlık duymadık. Aksine yatırımlarımıza hızla devam ediyoruz. Kendimizi sürekli geliştiriyoruz. Kendi yedek parça depomuzu gerektiği gibi oluşturuyoruz. Servis ağımızı günden güne geliştiriyoruz. Servis noktalarımız her yeni gün artıyor. Yakın zamanda ikinci el departmanımızı da sistemimize dahil edeceğiz."