10 °C

TürkTraktör'den "Traktörde Kurumsal 2. El" platformu

Platformda çiftçiler, bütçesine ve kullanım amacına uygun traktörü ikinci el olarak satın alabiliyor

TürkTraktör'den "Traktörde Kurumsal 2. El" platformu

İSTANBUL - TürkTraktör'ün New Holland ve Case IH markaları için oluşturduğu "Traktörde Kurumsal 2. El" platformuyla çiftçiler, bütçesine ve kullanım amacına uygun traktörü ikinci el olarak satın alabiliyor.  

TürkTraktör açıklamasına göre, TürkTraktör bünyesinde bulunan Case IH ve New Holland bayileri, ellerindeki 2. el traktörlerle ekipmanlarını "www.newholland2.net" ve "www.caseih2.net" web siteleri üzerinden çiftçilerin beğenisine sunuyor. Sisteme, Case IH ve New Holland marka traktörlerle ekipmanları dışında diğer 2. el traktör markası da dahil edilebiliyor.

TürkTraktör, New Holland marka 2. el traktörlerde geçerli olmak üzere, garanti hizmetlerini Tur Assist ile sunuyor. Tur Assist ile yapılan iş birliği kapsamında, 2. el müşterisi; servise çekim, servis ekipleri ile yerinde onarım ve bilgilendirme hizmetleri gibi  imkanlardan yararlanabilecek. Garanti kapsamındaki traktör; detaylı ekspertizi, gerekli revizyonları ve bakımları yapılmış, güvenilir 2. el olarak müşterilere sunulacak.

TürkTraktör, çiftçilerin bütçesine ve kullanım amacına uygun traktörü alırken ihtiyaç duyabileceği finansman desteğini de sağlıyor.  

Açıklamada görüşlerine yer verilen TürkTraktör Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Matthieu Sejourné, bütün dünyada olduğu gibi Türkiye'de de 2. el traktör pazarı gerçeğinin var olduğunu, ancak 2. el traktör pazarını sahiplenen kurumsal bir yapı olmadığını belirtti.

 Türkiye'de üretim yapan, her zaman Türk çiftçisinin gereksinimleri doğrultusunda çözüm üreterek,  2. el traktör konusunda da çiftçilere kurumsal güvenceyle çözüm sunulması gerektiğine inandıkları için bu fikrin ortaya çıktığını ifade eden Sejourne, çifitçilere doğrudan sağlayacakları hizmet ve faydaların yanı sıra bu sistemin, Türkiye 2. el traktör pazarına yönelik önemli bir hizmet olduğunu, bu sebepten dolayı websitesi platformunu sadece kendi markalarıyla kısıtlamadıklarını ve sistemi tüm markalara açtıklarını bildirdi.

Sejourne, çiftçilerin bütçesine ve kullanım amacına uygun traktörü kurumsal güvenceyle ve kurumsal bir şirketin hizmetler paketiyle satın almasının kendileri için önemli olduğunu ifade etti.

 

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.