9 °C

Vefa'dan yeni marka; Setap

Vefa Holding, yapısal çelik çözümlerini yeni markası Setap ile sunuyor

Vefa'dan yeni marka; Setap

İSTANBUL - Vefa Holding, yeni markası Setap ile yapısal çelik çözümleri sunmaya başladı. 

Vefa Holding'den yapılan açıklamaya göre Setap, sanayi yapılarından ticari yapılara, okul, hastane, spor tesisi, kültür merkezi gibi sosyal tesislerden lojistik depo ve hangarlara kadar müşterilerinin taleplerine uygun optimum çözümler üretiyor. 

Setap, uluslararası standartları kullanan deneyimli proje ekibi ve Türkiye'de nadir bulunan son teknoloji üretim altyapısıyla sanayicilere ve yatırımcılara anahtar teslim yapısal çelik çözümleri sunuyor. Vefa Holding'in 25 yıllık tecrübesi ile Avrupa'dan getirilen tam otomatik yapısal çelik işleme teknolojisini birleştiren Setap, taşıyıcı sistem üretimlerini yıllık 20 bin ton kapasitesi olan Sakarya'daki fabrikasında gerçekleştiriyor. 

Açıklamada görüşlerine yer verilen Vefa Holding İcra Kurulu Başkanı Turan Koçyiğit, Setap'ın, üretim altyapısı ve kapasitesiyle Türkiye'nin ilk beş üreticisinden biri olduğunu belirtti. Koçyiğit, şunları kaydetti: 

"Setap, sanayi yapılarından ticari yapılara, okul, hastane, spor tesisi ve kültür merkezi gibi sosyal tesislerden lojistik depo ve hangarlara kadar talebe göre optimum yapı çözümleri sunan yeni markamız. Üretimimizi, yılın ilk aylarında faaliyete geçen ve 15 metreye kadar özel profilleri tek parça halinde işleyebilen Hollanda menşeli tam otomatik yapısal çelik üretim hattında gerçekleştiriyoruz. Ayrıca mevcut üretim hatlarımızın da entegrasyonu ile büyük ölçekli ve çok katlı yapıları Türkiye'de gerçekleştirebilecek bir üretim altyapısına sahibiz." 

Koçyiğit, sadece üretim altyapısı değil çok önemli bir mühendislik altyapısı da gerektiren bu alana ilişkin çalışmalarının hızla devam ettiğini ve Türkiye'ye, yapısal çelik kullanılarak inşa edilen çok katlı yapıları kazandırmayı hedeflediklerini de vurguladı. 

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.