16 °C

Vodafone ve Şekerbank'tan çiftçilere özel kampanya

Vodafone ve Şekerbank, Vodafone Çiftçi Kulübü çatısı altında kurulan "Dijital Çiftçi, Kazanan Çiftçi" platformu kapsamında iş birliği yaptı. Banka, Vodafone Çiftçi Kulübü üyelerine yüzde 15'e varan faiz indirimi sunuyor.

Vodafone ve Şekerbank'tan çiftçilere özel kampanya

Vodafone Çiftçi Kulübü ile çiftçileri dijitalleştirerek, verimliliklerini ve karlılıklarını artırmayı hedefleyen Vodafone, Şekerbank'la iş birliğine gitti.

Vodafone'dan yapılan açıklamaya göre, Şekerbank, üretimin sürdürülebilirliği için çiftçiler toprağını, köyünü bırakıp gitmesin diye başlattığı "Aile Çiftçiliği Bankacılığı" kapsamındaki finansman ürünlerinde, Vodafone Çiftçi Kulübü üyelerine yüzde 15'e varan faiz indirimi sunuyor. İş birliği kapsamında çiftçiler ayrıca Vodafone cep telefonu faturalarını da faizsiz ve hasat zamanında ödeyebiliyor.

2009 yılında hayata geçirdiği, Türkiye'nin ilk çiftçi odaklı sosyal iş modeli Vodafone Çiftçi Kulübü'nü geliştirmeye devam eden Vodafone, dünyada 5 Vodafone ülkesinde daha kullanılmaya başlanan programı, yeni geliştirdiği "Dijital Çiftçi, Kazanan Çiftçi" platformu ile bir adım ileriye taşıdı. Platform kapsamında, Vodafone ve Şekerbank iş birliğiyle çiftçilerin finansal kaynaklara erişimi kolaylaştırılarak finansal anlamda güçlenmelerine de katkıda bulunulması hedefleniyor.

"Türkiye'nin en kapsamlı çiftçi programını sunuyoruz"

Açıklamada görüşlerine yer verilen Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Ender Buruk, Türkiye'de istihdama katkısı yüzde 20, ekonomideki ağırlığı da yüzde 7'nin üzerinde olan tarım sektörünün ekonomi içindeki rolüne ve kırsal kalkınmadaki stratejik önemine dikkati çekti. 

Buruk, Vodafone olarak, Dijital Dönüşüm vizyonları doğrultusunda Vodafone Çiftçi Kulübü ile 7 yıldır Türkiye'de tarımın dijitalleşmesine öncülük etmek için çalıştıklarını vurguladı.

Program kapsamında sundukları hizmetler, tarife ve kampanyalarla sınırlı kalmayıp, çiftçilerin hayatını çok daha geniş bir ölçekte etkilemeyi hedeflediklerini aktaran Buruk, şunları kaydetti:

"Geçen yıl itibarıyla 'Tarımda Türk Reçetesi' olarak dünyaya örnek olan programımız; Hindistan, Gana, Kenya, Tanzanya ve Yeni Zelanda olmak üzere 5 Vodafone ülkesinde daha kullanılmaya başlandı. Programımız ayrıca tüm dünyadaki mobil operatörlerin haklarını temsil eden, sektörümüzün en önemli kuruluşlarından GSMA tarafından bir vaka çalışması olarak ele alındı ve dünyadaki diğer GSM operatörlerine örnek gösterildi. Şimdi programımızı çiftçilere tam destek sağlamak amacıyla güçlü iş birlikleri ile yeni bir aşamaya taşıyoruz.

Kurduğumuz 'Dijital Çiftçi, Kazanan Çiftçi' platformu çatısı altında ilk iş birliğimizi Şekerbank ile gerçekleştirdik. Bu iş birliğiyle çiftçimizi finansal anlamda daha güçlü kılmayı hedefliyoruz. 'Dijital Çiftçi, Kazanan Çiftçi' platformumuz ile Vodafone Çiftçi Kulübü'nün kapsamını genişleterek, halihazırda Türkiye'nin en güçlü sosyal iş modelleri arasında yer alan programımızda yeni bir sayfa açmanın heyecanını yaşıyoruz."

"Çiftçi ailelere yaklaşık 500 milyon TL finansman sağladık"

Şekerbank Perakende Bankacılık Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı Gökhan Ertürk, 2014 yılı sonunda "Aile Çiftçiliği Bankacılığı"nı başlattıklarını ve bu kapsamda ulusal ve uluslararası birçok ödüle layık görüldüklerini hatırlattı. Ertürk, proje ile küçük arazilerin birleştirilmesini sağlamayı, tarımsal üretimde verimliliği artırmayı, kolektif tarımı özendirmeyi ve yerel kültürün yok olmasını önlemeyi amaçladıklarını vurguladı. 

Ertürk, "Aile Çiftçiliği Bankacılığı" ile tarım bankacılığında sektörün üzerinde büyümeye devam ettiklerine dikkati çekerek, "Aile Çiftçiliği Bankacılığı kapsamında, Kasım 2014 olan kampanya başından bu yana çiftçi ailelere yaklaşık 500 milyon TL finansman sağladık. Son bir yılda Türkiye'nin dört bir yanında 20 bini aşkın çiftçi ailesine ilk kez finansman sağlayan bankamız, Türkiye genelinde sayıları 350 bine yaklaşan çiftçi müşterisine ulaşarak kuruluşundaki tarımın finansmanı misyonunu yerine getirmeye devam etmektedir" ifadelerini kullandı.

 

Kaynak: AA

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.