9 °C

'Futbolcu fabrikası' transferlerden servet kazandı!

Dünya Porto'nun sattığı transferlerden elde ettiği parayı konuşuyor. Takımın son 10 yılda transferlerden elde ettiği gelir 465 milyon euroyu buldu.

'Futbolcu fabrikası' transferlerden servet kazandı!

Portekiz ekibinin son 10 yılda sattığı 16 oyuncudan toplam 465 milyon euro gelir elde ettiği açıklandı. Porto'nun bu dönem içinde genç takımdan çıkardığı ve Güney Amerika'dan transfer ettiği gençleri Avrupa'nın önde gelen kulüplere satmayı başaran tek kulüp olma özelliği taşımaya başladığına dikkat çeken gazeteler, bunda başkan Pinto da Costa'nın önemli bir payının olduğuna işaret ettiler.

Portekiz basını, Porto'nun 2004 yılında Şampiyonlar Ligi Kupası'nı müzesine götürmesinden sonra başlattığı oyuncu satma operasyonunu ise şöyle sıraladı:

Carhalvo (Chelsea) 30 milyon. Paulo Ferreira (Chelsea) 20 milyon. Deco (Barcelona) 21 milyon. Anderson (M.United) 31 Milyon. Pepe (Real Madrid) 30 milyon. Quaresma (İnter) 24 milyon. Bosingwa (Chelsea) 20 milyon. Lisandro (Lyon) 24 milyon. Lucho Gonzales (Marsella) 19 milyon. Bruno Alves (Zenit) 22 milyon. Falcao ( Atletico de Madrid) 40 milyon. Hulk (Zenit) 60 milyon. James ve Moutinho (Monaco) 70 milyon. Son olarak Otomandi (Valencia) 12 milyon. Mangala ve Fernando (M.City) 42 milyon euro.

Kaynak: DHA

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.