14 °C

2 milyar liralık maç Mayweather'in

Merakla beklenen Mayweather - McGregor boks maçında kazanan Mayweather oldu. Mücadeleden toplamda 600 milyon dolar (2,1 milyar lira) gelir bekleniyor.

2 milyar liralık maç Mayweather'in

Büyük merakla beklenen ve dünya boks tarihinin önde gelen isimleri arasında yer alan Floyd Mayweather ve Conor McGregor karşı karşıya geldi.

Las Vegas'ta gerçekleşen mücadelede Mayweather, McGregor'ı 10. rauntta teknik nakavtla mağlup etti. Lakabı 'para' olan boksör, bu galibiyetle yenilmezlik serisini 50 maça çıkardı ve rekorun da sahibi oldu.

TSİ Sabaha karşı 06.00'da başlaması beklenen karşılaşma, yayın sisteminde yaşanan aksaklık nedeniyle gecikmeli (07.15'te) başladı.

İlk 3 rauntta McGregor, rakibi üzerinde baskı kurmaya çalışırken, daha sabırlı gözüken taraf Mayweather'dı.

Floyd Mayweather mücadele sonrası, "İlk 3 rauntta rakibimi anlamaya çalıştım. UFC maçları 25 dakika olduğu için bekledim ve sonrasında McGregor yoruldu" ifadelerini kullandı.

Kariyerinin son maçı

Tarihe geçen Mayweather kariyerinin son maçına çıktığını açıkladı. 2015 yılı mayıs ayında Manny Pacquiao’yla yaptığı ve kazandığı maçın ardından eldivenlerini asan Mayweather, ringlere dönüş için tek şartının "dokuz haneli rakamlar" olduğunu söylüyordu. Mayweather Conor McGregor ile çıktığı maç sayesinde 1 milyar doların üzerinde kazanan sporcular ligine katılabilir. 

Boks maçında dünya şampiyonluğu unvanı olmasa da Dünya Boks Konseyi'nin dev maça hazırladığı kemer dikkatleri üzerine çekiyor. 'Money Belt' (para kemeri) adı verilen kemerin üzerinde 3 bin 360 elmas, 600 safir, 300 zümrüt ve 1.5 kilogram 24 ayar altın bulunuyor.

Geceden 600 milyon dolar gelir bekleniyor

220'den fazla ülkede yayınlanan maç yaşattığı heyecan kadar elde edilecek gelirle de konuşulur hale geldi. BBC'ye göre TV yayın hakları, reklamlar, sponsorluk hakları ve bilet satışlarıyla birlikte gecede 600 milyon dolar (2,1 milyar lira) gelir bekleniyor.

Gecede Mayweather yaklaşık 300 milyon Dolar kazanırken, McGregor ise 100 milyon doları servetine ekledi.

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.