15 °C

2014'ün en golcü futbolcusu; Ronaldo ve Gyan

Uluslararası Futbol Tarihi ve İstatistikleri Federasyonu'nun sıralamasına göre ilk 5 ay sonunda Real Madridli Cristiano Ronaldo ve El Ayn'dan Asamoah Gyan 10'ar golle zirvede yer aldı

2014'ün en golcü futbolcusu; Ronaldo ve Gyan

ANKARA - Uluslararası Futbol Tarihi ve İstatistikleri Federasyonu'nun (IFFHS) "2014'ün en golcü futbolcusu" sıralamasında, ilk 5 ay sonunda Real Madridli Cristiano Ronaldo ve El Ayn'dan Asamoah Gyan 10'ar golle zirvede yer aldı.

IFFHS, "milli maçların yanı sıra kıta içi ve kıtalararası kulüp organizasyonlarında atılan goller"i baz alarak yaptığı değerlendirmenin mayıs ayını da içine alan son durumunu açıkladı.

Değerlendirmeye göre, Real Madrid'in UEFA Şampiyonlar Ligi finalindeki son golünü kaydeden Portekizli Ronaldo zirvedeki yerini korudu. Asya (AFC) Şampiyonlar Ligi'nde El Ayn formasıyla 3 gol atan Ganalı Gyan ise ocak-mayıs periyodundaki gol sayısını 10'a çıkararak, sıralamanın ilk basamağını Ronaldo ile paylaştı.

Kulüplerinin mücadele ettikleri liglerde gol krallığını kazanan Ronaldo (La Liga - 31 gol) ve Gyan'ı (BAE Pro-Lig - 29 gol), 8'er golle Asya'nın kulüp bazındaki ikinci turnuvası AFC Kupası'nda mücadele eden futbolcular Yangon Unitedlı Kyaw Ko Ko, Kitchee'den Juan Belencoso ve El Kadsia'dan Ömer El Soma takip etti.

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.