9 °C

Bakan Kılıç'tan ihraç yorumu

Gençlik ve Spor Bakanı Kılıç, Galatasaray Kulübü Yönetim Kurulu'nun Hakan Şükür ve Arif Erdem'in kulüp üyeliklerinin sona erdirilmesi kararı hakkında, "doğru bir karar" değerlendirmesinde bulundu.

Bakan Kılıç'tan ihraç yorumu

Galatasaray Kulübü'nün cumartesi günkü genel kurulunda Hakan Şükür ve Arif Erdem'in kulüp üyeliklerinin sona erdirilmemesi kararını verilmişti. Ancak Sarı-Kırmızılılar bu kararın hemen ardından dün olağanüstü toplanarak iki ismi kulüpten ihraç etti.

Şükür ve Erdem'in ilk etapta ihraç edilmemesine tepki gösteren Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, dün alınan ihraç kararının 'doğru bir karar' olduğunu söyledi. Bakan Kılıç konuyla alakalı, "Milletimize, memleketimize, devletimize ihanet edenlerle beraber olduklarını dile getirip de söyleyenlerin, ülkeden firar edenlerin kulüplerimizde işleri yoktur" değerlendirmelerinde bulundu.

"Galatasaray gereken kararı almıştır"

"Galatasaray Genel Kurulu'nun Cumartesi günü aldığı karar zaten doğru bir karar değildi. Genel Kurul'da ibra kararından sonra çok detaya girmemekle beraber aslında Galatasaray Genel Kurulu'nun değil orada kalan bir takım neden orada oldukları belli olmayan kişilerin aldığı bir karardı" diyerek açıklamalarda bulunan Bakan Kılıç sözlerine şöyle devam etti:

"Bu karar Galatasaray camiasında ve kamuoyunda tepkiye neden oldu. Zaten Genel Kurul'da ihraca hayır diyenler bunu camiaya anlatamazlardı. Dolayısıyla Galatasaray Kulübü Yönetim Kurulu, bence gereken kararı alıp doğru işi yapmıştır. Çünkü milletimize memleketimize devletimize ihanet edenlerle beraber olduklarını dile getirp de söyleyenler ülkeden firar edenler kulüplerimizde eski bir takım kadim yapılarımızda işleri yoktur."

"Kabul edilemez"

Bakan Çağatay Kılıç, futbol camiasının FETÖ ile mücadelesi konusunda gerekeni yaptığını da dile getirerken, "Böyle arada sırada kazalar oluyor. Cumartesi günü yaşanan olayda da görüldü. Bu taşınamaz, kabul edilemez, bu ülkenin hiçbir kurumunun, kulübünün kabul edemeyeceği bir şey olduğu da hemen ertesinde alınan bu karar doğrultusunda ortaya çıktı" diye konuştu.

Kaynak: DHA

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.