27 °C

Balkan Yelken Şampiyonası'nda Dört Birincilik

50. Balkan Yelken Şampiyonası, Süleymanpaşa Belediyesi ve Tekirdağ Yelken İhtisas Kulübü himayesinde 05-10 Eylül 2017 tarihleri arasında Tekirdağ’da; toplamda 204 sporcunun katılımıyla gerçekleşti. Türkiye, şampiyonada dört birincilik elde ederken, bir ikincilik ve iki üçüncülüğün sahibi oldu.

Balkan Yelken Şampiyonası'nda Dört Birincilik

420 Erkekler sınıfında Rasim Yaşar-Kaan Parlas, Laser Radial Erkekler sınıfında Yılkan Timurşah, Laser 4.7 Kızlar sınıfında Zülal Alev Erkan ve Optimist Junior Kızlar sınıfında Firdevs Yeğin Balkan Şampiyonu oldu. Laser Radial Erkekler sınıfında Alp Baltalı ikinci olurken Laser Radial Bayanlar sınıfında İlayda Veziroğlu ve Optimist Junior Kızlar sınıfında Bilgenur Yazıcı üçüncü sırada yer aldı.

Organizasyonun gerçekleşmesinde katkısı bulunan Tekirdağ Valisi Mehmet Ceylan, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Tekirdağ Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Hazan Kadir Kardaş, Tekirdağ Liman Başkanı Murat Gül, Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, ASYAPORT Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Gülsün Soyuer, Türkiye Yelken Federasyonu Tekirdağ Temsilcisi Ş.Birol Uzel, Tekirdağ Yelken İhtisas Kulübü Yönetim Kurulu Başkanı Eren Cicioğlu ve Tekirdağ Yelken İhtisas Kulübü Organizasyon Sorumlusu Berk Uzel, Türkiye Yelken Federasyonu Başkanı Özlem Akdurak tarafından şiltle onurlandırıldı.

Şampiyonaya katılan ülkelerin temsilcileri şiltlerini Tekirdağ Vali Yardımcısı Tayyar Şaşmaz ve Tekirdağ Büyükşehir Başkanvekili Münür Karaevli’nin elinden alırken görevli hakem ve jürilere teşekkür belgeleri; Süleymanpaşa Belediye Başkan Vekili İlhan İmrak, Tekirdağ Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Hazan Kadir Kardaş ve Tekirdağ Liman Başkanı Murat Gül tarafından verildi.

50.Balkan Şampiyonası’nda sınıflarında ilk üç dereceye giren sporcular şöyle:

420 Erkekler

1. Rasim Yaşar - Kaan Parlas, Türkiye
2. Arvantisi Aggelos – Kavakaris Theofanis, Yunanistan
3. Pappas Visarion – Drosos George, Yunanistan

Laser Standard

1. Paradmitriov Dimitris, Yunanistan
2. Karadimas Marios, Yunanistan
3. Leonidas Alygkakis, Yunanistan

Laser Radial Erkekler

1. Yılkan Timurşah, Türkiye
2. Alp Baltalı, Türkiye
3. Lyuben Tenekedhhiev, Bulgaristan

Laser Radial Bayanlar

1. Fakidi Athanasia, Yunanistan
2. Provelegiou Amalia, Yunanistan
3. İlayda Veziroğlu, Türkiye

Laser 4.7 Erkekler

1. Monos Almilios, Yunanistan
2. Margapiditiss Pavlos, Yunanistan
3. Kerkovlas Dikaios, Yunanistan

Laser 4.7 Kızlar

1. Zülal Alev Erkan, Türkiye
2. Moiranaiou Kontina, Yunanistan
3. Nikolaov Anna, Yunanistan

Optimist Erkekler

1. Christos Mouzakis, Yunanistan
2. Iakovos Dedes-Ntentopoulos, Yunanistan
3. Patroklos Mandilaris, Yunanistan

Optimist Kızlar

1. Dimitra Vartholomaioy, Yunanistan
2. Galini Kalaitzoglidou, Yunanistan
3. Olga Pardali, Yunanistan

Optimist Junior Erkekler

1. Dimitris Sourlatzis, Yunanistan
2. Nikos Sourlatzis, Yunanistan
3. Dimitris Mpitros, Yunanistan

Opitmist Junior Kızlar

1. Firdevs Yeğin, Türkiye
2. Aleksandra Vujosevic, Sırbistan
3. Bilgenur Yazıcı, Türkiye

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap