7 °C

Beşiktaş'tan Çin çıkarması

19 Temmuz'da Alman temsilcisi FC Schalke 04 ile özel bir maça çıkacak olan Beşiktaş Çin'e gidecek.

Beşiktaş'tan Çin çıkarması

Spor Toto Süper Lig'de son iki sezonun şampiyonu Beşiktaş, Çin'e gidecek. Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, gezi sırasında Çinli Futbol Yetkilileri ile temaslarda bulunacak.

Siyah-beyazlılar 19 Temmuz'da Zhuhai'de Alman devi FC Schalke 04 ile özel bir maça da çıkacak.

Hedef 100 milyon taraftar

Beşiktaş'ı global bir marka haline getirmek istediklerini ifade eden Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, "Bu hedefimiz doğrultusunda en önemli adımı atarak Çin'e gidiyor ve globalleşme projemizi burada başlatıyoruz. Beşiktaş JK olarak hedefimiz tüm dünyadan 100 milyon taraftara sahip olmak. Uzak Doğu pazarında attığımız bu adımlar, Türkiye ile Çin arasındaki ekonomik, sosyal ve sportif işbirliklerine de katkı sağlayacak. 2018 yılının Çin'de 'Türk Yılı' olarak kutlanacak olması da, Çin'i bizim için çok daha cazip hale getiriyor. Çin, ekonomik büyüklüğünün dışında son yıllarda sportif anlamda da ciddi atılımlar gerçekleştiriyor. Beşiktaş JK olarak vizyoner bir bakış açısıyla Çin'deki gelişmeleri her zaman yakından takip edeceğiz" dedi.

"Çin, oyuncularımızı daha yakından tanıyacak"

Siyah-beyazlıların Demba Ba, Ersan Gülüm ve Ahmet Dursun gibi transferlerle Çin futboluna Türkiye'den en çok oyuncu transfer eden takım olduğunu da hatırlatan Başkan Orman, "Önümüzdeki günlerde Çin'e gerçekleştireceğimiz ziyaretimiz neticesinde Çin, Beşiktaş'ın yıldız oyuncularını daha yakından tanıma fırsatı bulacak. Bundan sonra her yıl Çin'de bir turnavaya katılmak ve futbolun ortak dilini kullanarak Çin ve Türkiye arasındaki ilişkilerin daha da gelişmesine katkıda bulunmayı hedefliyoruz. Bu ziyaret aynı zamanda Türk halkının Çin kültürünü ve futbolunu yakından tanıması için de bir fırsat yaratacak. Türk basınının da bu ziyarete büyük ilgi göstermesini bekliyoruz" şeklinde açıklamalarda bulundu.

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.