13 °C

Bolt: Derecemden memnun değilim

Jamaikalı sprinter Usain Bolt, Elmas Lig'in New York ayağında 200 metre kategorisinde birinciliği elde etmesine rağmen derecesinden memnun olmadığını söyledi

Bolt: Derecemden memnun değilim

Uluslararası Atletizm Federasyonları Birliği (IAAF) tarafından bu yıl altıncısı düzenlenen Elmas Ligi'nde sezonun 7. etabı, ABD'nin New York kentindeki Icahn Stadı'nda gerçekleşti. 

Erkekler 200 metre kategorisinde yarışan Jamaikalı sprinter Bolt, 20.29'lük derecesiyle birinci olurken, Anguillalı Zharnel Hughes 20.32 ile 2'nciliği elde etti. Bolt'un vatandaşı Julian Forte ise 20.46 ile 3. sıraya yerleşti.

Karşılaşmanın ardından değerlendirmelerde bulunan Bolt, 200 metreyi 20 saniyenin altında koşmayı hedefinin devam ettiğini belirterek, "Derecemden pek memnun değilim. Ama antrenmanlarıma devam ediyorum ve sezonun geri kalanının iyi geçeceğini umuyorum" ifadelerini kullandı.

Erkekler 100 metrede ise ABD'li Tyson Gay 10.12'lik süresiyle ilk sırada yer alırken, Trinidad ve Tobagolu Keston Bledman 10.13 ile ikinci, Jamaikalı Nesta Carter ise 10.15'le üçüncü oldu.

Kaynak: DHA

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap