13 °C

Bursa Arena'ya 'timsah kafası'

Bursaspor'un geçen yıl açılan yeni stadına yapılacak ‘timsah kafası’ için üretimler başladı ve 1 ay içinde stadyumda montaj çalışmalarına başlanacağı kaydedildi

Bursa Arena'ya 'timsah kafası'

BURSA- Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından temeli 2011 yılının Haziran ayında atılan, 400 bin metrekare proje alanı ve 190 bin metrekarelik inşaat alanıyla Bursa’nın en büyük anıtsal yapılarından biri olarak, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından geçtiğimiz yıl hizmete açılan yeni stadyumda, merakla beklenen üretime başlandı.

Takımın simgesiyle özdeş olarak timsah görünümünde inşa edilen stadyumda, timsah kafasını oluşturan bölümün inşaatı yüklenici firmadan kaynaklı sorunlar nedeniyle yapılamamıştı. 

Yüklenici firmanın iflas ertelemesi alması yüzünden yaşanan sıkıntılı süreç, Büyükşehir Belediyesi’nin devreye girmesi ile aşıldı. Çelik konstrüksiyon konusunda uzman, Bursa’nın marka şirketi Cemdemir A.Ş.’de üretimler başladı.

 

timsah-arena.jpg

Timsah kafasıyla ilgili hazırlık imalatlarının yapıldığı firmayı yerinde ziyaret eden Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, üretim hakkında bilgi aldı. Yeni stadyumun Bursa’ya kazandırılan en önemli anıtsal yapılardan biri olduğunun altını çizen Altepe, “Kamuoyunda en çok konuşulan kısım timsahın başıydı. Daha önceki yüklenici firmaların sıkıntıya girmesi, iflas ertelemesi almasıyla birlikte büyük sıkıntı yaşamıştık. Artık timsahın başı da Büyükşehir Belediyesi’nin kontrolünde Bursa’da yapılmaya başladı. Ön hazırlık imalatından sonra stadyumdaki imalatları da başlayacak. Bir ay içinde montajlara geçilecek. Bu çalışmalar tamamlandığında da dünyanın en gösterişli, ilgi çeken stadyumlarından biri Bursa’mızda olacak” diye konuştu.

Kaynak: DHA

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap