9 °C

Duran kalbi yeniden çalıştırıldı

Bursaspor Kulübü Başkanı İbrahim Yazıcı'nın tedavisine yoğun bakım ünitesinde devam ediliyor.

Duran kalbi yeniden çalıştırıldı

BURSA - Kalp krizi nedeniyle hastaneye kaldırılan Bursaspor Kulübü Başkanı İbrahim Yazıcı'nın duran kalbi yeniden çalıştırıldı. Bursa Acıbadem Hastanesine kaldırılan Yazıcı'nın tedavisine, yoğun bakım ünitesinde devam ediliyor.

Bursa Acıbadem Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Nadir Şener, Yazıcı'nın sağlık durumuna ilişkin, "Kalp masajı ile teslim alınan hastamız, bir saat süren yoğun bir yeniden canlandırma süreci sonrası kalp atımlarını tekrar kazanmış bulunmaktadır" dedi.

Şener, hastanede düzenlediği basın toplantısında, Bursa'nın önemli sanayici ve iş adamlarından Yazıcı'nın, kalbinin durması nedeniyle saat 04.52'de Acil Servise getirildiğini söyledi.

Yazıcı'nın, hastaneye kalbi durmuş halde ulaştırıldığı bilgisini veren Şener, şöyle konuştu:
"Kalp masajı ile teslim alınan hastamız, bir saat süren yoğun bir yeniden canlandırma süreci sonrası kalp atımlarını tekrar kazanmış bulunmaktadır. Acil anestezi ve kardiyoloji ekibimizle yoğun bir tedavi sürecine girildi ve daha sonra yoğun bakıma alındı. Geçici kalp piliyle desteklendi. Şu anda yoğun bakımdaki tedavisi sürüyor. Solunum cihazına bağlı şekilde tedavisi devam ediyor. Ailesi ve tüm sevenlerinin dualarını bekliyor."

Şener, Yazıcı'nın genel durumunu toparlamaya ve hasar gören organlarını düzeltmeye yönelik çabalarının sürdüğünü anlattı.

Hastane önünde endişeli bekleyiş

Öte yandan Yazıcı'nın ailesi, yakınları, teknik heyet, futbolcu ve taraftarların hastane önündeki bekleyişi sürüyor.

Bursaspor Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi İrfan Koç ise yaptığı açıklamada, "Başkan bu tür rahatsızlıkları daha önce de geçirdi, her seferinde atlattı. Bu kez de atlatacağını umuyoruz" dedi.

 

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap