11 °C

Fatinoğlu: Galatasaray yabancı fonlara satılamaz

Yaşanan mali sorunlar nedeniyle hisselerinin yabancı fonlara satılması konusu gündeme gelen Galatasaray'da, Genel Kurul Üyesi Fatinoğlu: "Kulübün yabancı fonlara satılması görüşü benim tüylerimi diken diken ediyor" açıklamalarında bulundu.

Fatinoğlu: Galatasaray yabancı fonlara satılamaz

Galatasaray Genel Kurul Üyesi Ali Fatinoğlu, yaşanan mali sıkıntılar nedeniyle kulüp hisselerinin yabancı fonlara satılması konusunun gündeme getirilmeye çalışıldığını savunarak, bu duruma kesinlikle karşı olduğunu söyledi.

Çeşitli kanallardan Çin veya Arap sermayesine kulüp hisselerinin satılabileceği yönünde görüşler paylaşıldığını vurgulayan Ali Fatinoğlu, "Bizim aklımızdan dahi geçirmek istemediğimiz olasılıklar kulüp içinde dillendirilmeye çalışılıyor. Galatasaray yabancı fonlara satılamaz" ifadelerini kullandı.

"Geçmişte bunun bedelini ağır ödedik"

"Kulübün yabancı fonlara satılması görüşü benim tüylerimi diken diken ediyor" diyerek geçmişte bunun ağır bedellerinin ödendiğini ve şimdi yeniden gündeme getirilmeye çalışıldığını anlatan Fatinoğlu, "Galatasaray'a yabancı sermaye kar amaçlı gelecektir. Verdiğinden daha fazlasını kazanmayı hesaplayacaktır. Eğer kar edebileceklerine inanmasalar zaten gelmezler. Yabancı sermaye burada para kazanabileceğine inanıyorsa, o zaman bizim yönetimlerimiz bu parayı neden kazanamıyor. Bu düşünce, çok ilginç tartışmalar açmaya müsait. Bu durumdan da bizim yönetimlerimizin ya beceriksiz olduğu ya da kasayı şaibeli yönettikleri sonucu çıkar. Her iki ifade de çok acıdır. Galatasaray ın, Galatasaray sevgisiyle yanıp tutuşan genel kurul üyeleri tarafından yönetildiğinde kar elde edilebileceğine inanıyorum" şeklinde açıklamalarda bulundu.

"Galatasaray ismi, dünya çapında bir milli değerdir"

Uluslararası alanda Türkiye'nin en bilinen markalarından birinin Galatasaray olduğuna dikkati çeken Ali Fatinoğlu, Galatasaray isminin dünya çapında milli bir değer olduuğunu ifade eden Fatinoğlu, "Bu milli değeri korumak bizlerin görevidir" dedi.

Kulüp içinde yabancı fonlara hisse satışı konusunu gündeme getiren farklı isimlere şahit olduklarını vurgulayan Fatinoğlu, "Türkiye ye Galatasaray üzerinden bir yabancı sermaye getirmeye çalışanlar varsa, bu noktada dursunlar. Bizler, Galatasaray'ı her anlamda daha iyi yönetecek ve para kazandıracak yönetimlerin gelmesi için çalışalım" diye görüşlerini aktardı.

"Dursun Özbek'i beğeniyorum"

Galatasaray Kulübü Başkanı Dursun Özbek'in mali konulardaki titizliğini de öven Fatinoğlu, "Dursun Özbek'in, Galatasaray ın kasasını korumaya yönelik çalışmalarını beğeniyorum. Bunun haberlerini alıyoruz. Yönetimi tamamen profesyonellere bırakmayıp, bire bir günlük olarak takip ettiğini net olarak biliyorum" diyerek sözlerini tamamladı.

Kaynak: AA

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.