6 °C

Fenerbahçe'den Beşiktaş'a çok sert yanıt

Fenerbahçe yönetimi derbide yaşanan olaylar sonrası, Emre Belözoğlu'nu hedef alan Beşiktaş yönetimine çok sert bir yanıt verdi. İki kulüp arasındaki gerilim artarak devam ediyor

Fenerbahçe'den Beşiktaş'a çok sert yanıt

Fenerbahçe Spor Kulübü, Beşiktaş camiasının açıklamaları üzerine yazılı bir açıklama yayınladı. Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"SİZ BİLİRSİNİZ

Öncelikle belirtelim ki burada yer alan açıklamaları sınırlayan yegane şey, ait olduğunuz camiaya duyduğumuz saygıdan ibarettir.

Kaybetme alışkanlığından doğan “Yenilgi yönlendirmelerinizi” dikkatle takip ediyor ve anlayışla karşılıyoruz.

Derbi kazanamamanın,

“Köy Takımı” olarak nitelenen takımdan 5 gol yiyerek Avrupa’dan elenmenin,

Ya da size ait tek bir tuğlası dahi olmayan stadı söz verdiğiniz tarihte kombine satışı yaptığınız taraftarlarınıza teslim edememenin utancını ve hezeyanını görüyor, ve size hak veriyoruz.

Ancak yaşadığınız her ne olursa olsun konu Fenerbahçe ve Fenerbahçe’nin değerleri olduğu zaman “Diline hakim ol” uyarımızı ciddiye almamanızı kabul edemiyoruz...

Fenerbahçe kaptanına “Ahlaksızlık” ithamında bulunabilecek kadar ahlak konusunda özgüvene sahip olmanız takdire şayan olsa da, konu ahlak olduğu zaman, konuşacak en doğru kişinin kendiniz olacağını düşünmek konusundaki ısrarınızdan vazgeçmenizi bekliyoruz.

Biliyoruz ki siz;

Kendinizi,

Camianızı

Ya da Fenerbahçe’yi bilemeyebilirsiniz.

Ama bilmeniz gereken haddiniz ve diliniz...

Yine de,

Siz bilirsiniz..."

Süreç nasıl gelişmişti? 

Fenerbahçe'nin Beşiktaş'ı konuk ettiği 25. hafta karşılaşmasında Fenerbahçe Kaptanı Emre Belözoğlu ve Beşiktaş Teknik Direktörü Slaven Bilic arasında yaşanan gerginlik soyunma odalarına da taşınmış, Beşiktaş yönetimi dün soyunma odasından bir takım görüntüler yayınlamıştı. Fenerbahçe yönetimi FB TV aracılığıyla yaptığı açıklamadaysa Bilic'in Emre'ye Hırvatça küfür ettiğini ifade etti.

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.