11 °C

Fenerbahçe'den 15 Temmuz paylaşımı

Fenerbahçe, 15 Temmuz darbe girişiminin birinci yıl dönümü dolayısıyla bir açıklama yayımladı.

Fenerbahçe'den 15 Temmuz paylaşımı

Fenerbahçe, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla internet sitesinde "Demokrasinin yanındayız" başlığıyla bir açıklama yayımladı.

Türk milletinin tarihte eşi benzeri görülmemiş bir ihanet ile karşı karşıya kaldığı hatırlatılan açıklamada şöyle denildi:

"Üzerlerine askeri üniforma giymiş alçak bir ihanet şebekesinin unsurları tarafından milli orduya ait silahlarla 249 vatandaşımız şehit edilmiş, binlerce vatandaşımız yaralanmış, gazi meclis bombalanmış, halkın iradesi ile seçilmiş parlamenter rejim askıya alınarak yerine bir dikta yönetimi tesis edilmeye kalkışılmıştır. Bu hain kalkışmanın başaktörünün FETÖ/PDY olduğu aşikardır."

"Bu alçak yapı, yıllar içinde yetiştirerek devlet erkine yerleştirdiği örgüt üyeleri vasıtasıyla kanla, irfanla kurulan laik, çağdaş, parlamenter Türkiye Cumhuriyeti'nin demokratik bütünlüğünü yok etmek ve yerine din kisvesi altında bir devlet inşa etmeyi amaçlamıştır. Dinimize ait kutsal kavramlar, bu yapı için sadece amaca ulaşmak için kullanılan bir araç ve büyük kitleleri istismar etmek için başvurulan yoldur. Ne ülkemizin toprak bütünlüğü, ne de devletimizin bekası bu alçak yapının değer verdiği kavramlar değildir. Bunun içindir ki, bu alçaklar tarihte eşi benzeri görülmeyen bir ihanete kalkışmış, milletin namuslarını emanet ettiği milli orduya ait silahları vatandaşlarımıza karşı hayasızca kullanmıştır."

"Büyük bir gururla ve övünçle söylemek isteriz ki, bu alçak yapının son 10 yıllık süreçte tökezlediği ilk olay 3 Temmuz 2011 kumpasına karşı Fenerbahçe taraftarının direnişi ve başkaldırışı olmuştur." denilen açıklamada şunlar kaydedildi:

"Kulübünün canına, hayatına kasteden bu alçaklara karşı göğsünü siper eden ve adeta duvar ören yüz binlerce Fenerbahçe taraftarı hınca hınç doldurduğu meydanlarda, yollarda, köprü üzerinde bu örgüte ve tetikçilerine başkaldırmış, boyun eğmemiş ve yılmayacaklarını, direneceklerini yüzlerine haykırmıştır. Daha kumpasın ilk gününde başkanıyla, yöneticileriyle, teknik direktörüyle, futbolcusuyla ve milyonlarca taraftarlarıyla eşsiz bir dayanışma örneği gösteren Fenerbahçe taraftarının bu reaksiyonu, dönemin FETÖ üyesi savcıları tarafından da itiraf edilmiş, Fenerbahçe camiasının bu duruşu tarihe altın harflerle geçmiştir. Demokrasiye inanan başka takım taraftarlarının da desteklediği Fenerbahçe direnişi, birçok haklı davaya ilham olmuştur."

"15 Temmuz'da tankların önüne yatan, canı pahasına demokrasinin yanında saf tutarak hainlere geçit vermeyen halkımızın ortaya koyduğu destansı direniş, Fenerbahçe taraftarının birkaç yıl önce FETÖ/PDY'ye karşı göstermiş olduğu reaksiyonun adeta bir izdüşümüdür. Büyük Türk milletinin 15 Temmuz'da demokrasi için, vatan millet için vermiş olduğu mücadele kanla, canla yazılmış bir halk destanıdır. Bu şanlı destanı kanları ile yazan şehitlerimize Allah'tan rahmet, gazilerimize uzun bir hayat diliyoruz."

Kaynak: AA

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.