9 °C

Galatasaray ve Dortmund taraftarları birbirine girdi!

Galatasaray ile Borussia Dortmund arasında oynanacak Şampiyonlar Ligi karşılaşması öncesinde iki takım taraftarları arasında olay çıktı. Sözlü sataşma kavgaya dönüştü, araya polis ekipleri girdi

Galatasaray ve Dortmund taraftarları birbirine girdi!

İSTANBUL - Galatasaray ile Borussia Dortmund arasında oynanacak Şampiyonlar Ligi karşılaşması öncesinde iki takım taraftarları arasında olay çıktı.

Şampiyonlar Ligi'nde sahasında Borussia Dortmund'u konuk edecek olan Galatasaray, gruptaki ilk galibiyetini alarak Devler Ligi umutlarını korumayı hedefliyor.
Karşılaşma için İstanbul'a gelen bazı Alman taraftarlar, Galatasaraylı taraftarların çoğunlukta olduğu Taksim bölgesinde eğlenmek için bir araya gelince iki grup arasında kavga çıktı.

Taksim'de bir mekanda oturan Alman grupla ilk olarak sözlü şekilde tartışmaya başlayan Galatasaray taraftarı daha sonra Borussia Dortmund taraftarını linç etmek istedi. Mekanın iç kısmına sığınan Alman taraftarları bölgedeki sivil polislerin olaya hızlı müdahalesi kurtarırken yine de bazı taraftarların yaralandığı belirtildi. 

Olay yerine gelen ambulans yaralılara ilk müdahaleyi yaptı. Sivil polislerin müdahalesinin ardından bazı Galatasaraylı taraftarlar olay yerinden hızla uzaklaşırken bazı taraftarların gözaltına alındığı öğrenildi.

 

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.