13 °C

Galatasaray'dan basketbol açıklaması

Galatasaray Spor Kulübü'nden yapılan açıklamada, "Erkek ve Kadın Basketbol şubelerimizi kapatmak ve küçültmek gibi bir düşüncemiz asla olmamıştır" denildi

Galatasaray'dan basketbol açıklaması

İSTANBUL - Galatasaray Spor Kulübü, erkek ve kadın basketbol şubelerini kapatmak gibi bir düşüncelerinin olmadığını bildirdi. Galatasaray'dan konu ile ilgili yapılan açıklamada şu bilgiler verildi:
"Galatasaray Spor Kulübü'nün dün yaptığı tarihi açıklamanın sadece bir güne özel ve bir maçla ilgili tavır olmadığını herkesin bilmesini istiyoruz. Kararlarımızın arkasındayız. Türkiye'de her alanda sporun öncüsü olan Galatasaray, sporda adaletli ve ahlaklı bir düzenin kurulması için üzerine düşeni yapmaya devam edecektir.

17 Haziran açıklamamızda yer alan, Erkek ve Kadın Basketbol takımlarımızın önümüzdeki sezon lig yarışından çekilmesi seçeneği dahil başka adımların ilgili kurullarımızda değerlendirileceği hususu da bu bağlamda ciddi bir uyarı olarak alınmalıdır. Galatasaray Spor Kulübü'nün bu şubelerimizi kapatmak ve küçültmek gibi bir düşüncesi asla olmamıştır ve olmayacaktır.

Bütün mücadelemiz, Türk sporunun ona zarar verenlerden arınması içindir. Ahlaklı ve adaletli bir spor düzeninde, Galatasaray Erkek ve Kadın Basketbol takımları da, her branştaki sporcularımız da Türkiye'ye yeni ve onurlu zaferler armağan edecektir."
 

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.