Galatasaray'dan hakemlere tepki

Galatasaray, Kadınlar Basketbol Süper Ligi'nde yapılan hakem hataları nedeniyle TBF'ye tepki gösteri

AA
YAYINLAMA
GÜNCELLEME

Galatasaray Kulübü, Kadınlar Basketbol Süper Ligi'nde (KBSL) sarı-kırmızılı takıma yönelik hakem hataları yapıldığını gerekçe göstererek Türkiye Basketbol Federasyonu'na (TBF) tepki gösterdi.

Galatasaray'ın internet sitesinde yer alan açıklamada, KBSL'de her hafta benzer senaryoların sahneye konulduğu iddia edilerek, "Başrollerinde B klasmanı hakemlerin ve çaldıkları yanlı düdüklere kayıtsız kalarak adeta onları teşvik eden Türkiye Basketbol Federasyonu'nun yer aldığı bu senaryonun hedefinde de kadın basketbolunda ülkemize emsalsiz başarılar kazandırmış 'Sarayın Sultanları' bulunuyor" denildi.

Ligin geride kalan bölümünde başantrenör Ekrem Memnun'un ihraç edildiği ve milli takım kaptanlığı yapan Nevriye Yılmaz'ın maç içinde ağır şekilde cezalandırıldığı vurgulanarak, şu görüşlere yer verildi:

"Karakteri ve kariyeriyle tüm Türkiye'nin saygısını kazanmış başantrenör Ekrem Memnun'un ihraç edilmesini, A Milli Takım'ın da kaptanlığını yapan Nevriye Yılmaz'ın taraflı düdüklerle kışkırtılıp ağzından çıkan bir söz yüzünden ağır şekilde cezalandırılmasını, oyuncularımız aleyhine verilen tartışmalı faul kararlarını, sahnelenen bu çirkin oyunun bir parçası olarak gördüğümüzün tüm kamuoyu tarafından bilinmesini istiyoruz. Galatasaray, adeta 'Bu ülkede hiçbir başarı cezasız kalmaz' sözünü doğrulamak istercesine ve pervasızca sergilenen bu oyunu bozacak güçtedir. Bu gücün kaynağı kulübün şan, şeref ve başarılarla dolu 110 yıllık köklü geçmişi ve 25 milyonu aşkın taraftarıdır. Türk basketbolunu yönetenleri son kez uyarıyor; kendilerine emanet edilen koltukların hakkını vermeye ve adil olmaya çağırıyoruz."

Etiketler