Galatasaray'ın yeni başkanı Duygun Yarsuvat oldu

Seçimli olağanüstü genel kurulda üyelerden 1777 oy alan Duygun Yarsuvat, başkanlığa seçilirken, bir diğer aday Alp Yalman ise 1566 oyda kaldı

YAYINLAMA
GÜNCELLEME

İSTANBUL -Galatasaray Kulübü'nün seçimli olağanüstü genel kurulu tamamlanırken, 98. dönem başkanlığına seçilen isim Duygun Yarsuvat oldu.

Galatasaray Lisesi'nde gerçekleştirilen ve yaklaşık 12 saat süren genel kurulda Duygun Yarsuvat, üyelerden 1777 oy alırken, bir diğer aday Alp Yalman ise 1566 oyda kaldı.

Kulübün tarihindeki 18. olağanüstü genel kurulda Alp Yalman ile seçim yarışına giren Duygun Yarsuvat, Ünal Aysal'dan koltuğu devralacak isim olarak belirlenirken, kulübün 35. başkanı unvanını da kazandı.

Yarsuvat'ın listesinde denetim kurulu yedek üyesi olarak gösterilen ve Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım'ın avukatı olan İlkan Koyuncu'nun ise daha önce açıkladığı üzere istifa etmesi bekleniyor.

Duygun Yarsuvat kimdir?

Galatasaray camiasının önde gelen isimlerinden biri durumunda bulunan Duygun Yarsuvat, 77 yaşında kulüp başkanlığı görevini üstlendi.

Sarı-kırmızılı kulübü 2015 yılı mayıs ayında yeniden seçimli genel kurula götürme ve yeni isimlere bu süreçte hazırlık imkanı verme vaadinde bulunan Yarsuvat, bir geçiş dönemi yönetimi olarak görev yapacak.

Galatasaray Lisesi mezunu olan ve üniversite eğitimini İstanbul Hukuk Fakültesi'nde alan Duygun Yarsuvat, akademik kimliğiyle ön planda olan ve Türkiye'nin önde gelen ceza hukuku profesörlerinden biri durumunda.

Galatasaray Üniversitesi'nin 2004-2008 yılları arası rektörlük görevini üstlenen Yarsuvat, Galatasaray Kulübü Divan Kurulu'nun da 1998-2002 yılları arasında başkanlığını yürüttü.

Türk Ceza Hukuku Derneği’nin kurucu üyesi, Uluslararası Ceza Hukuku Derneği’nin ise yönetim kurulu üyesi olan Yarsuvat, halen Yeditepe Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nde öğretim üyesi olarak ders vermekte.

Yarsuvat'ın yönetimi

Galatasaray Kulübü'nün yeni başkanı Duygun Yarsuvat'ın yönetim, denetim, sicil ve disiplin kurulu kadroları ise şöyle:

Yönetim kurulu:

(Asil) Hamdi Yasaman, Dursun Aydın Özbek, Mehmet İpekdokuyan, Abdurrahim Albayrak, Mehmet Can Topsakal, Cem Kınay, İsmail Sarıkaya, Mete İkiz, Ahmet Tunç Akan, Ebru Köksal.

(Yedek) Ceyda Gürcan, H. Murat Atay, H. Ural Aküzüm, Ali Yüce, S. Arda Üçer.

Denetim kurulu:

(Asil) Cengiz Ergani, Asena Yılmazkaya, Kerem S. Ergün.

(Yedek) Can Özatay, Cevat Genç, İlkan Koyuncu.

Sicil kurulu:

(Asil) Serdar Eder, Çetin Öztürk, Gürkan Eliçin, Giray Güngör, Mesut Karaarslan, Ali Tüzmen, A.Esat Tansev.

(Yedek) Deniz Gün Enön, Nihal Özfırat, Ö.Faruk Dak.

Disiplin kurulu:

(Asil) Oğuz Evrenos, Okan Tekinşen, Cemal Burnaz, Alparslan Karagülle, Celal Emon, Can Baydarol, Kunter Akyürek.

(Yedek) Hakan Gençer, Derya Göbelek, Hamdi Barıştıran, Aytuğ Sakallıoğlu, Hakan Ünsaler.

15 sandığın 10'unda Yarsuvat

Genel kurulda oy kullanılan 15 sandığın 10'unda Duygun Yarsuvat birinci çıktı.

Seçimde rakibine 211 oy fark atan Yarsuvat, yalnızca 5. (beyaz listelerle birlikte 131/119)  ve 13. sandıklarda (beyaz listelerle birlikte 102/101) rakibine geçildi.

Ayrıca adaylar, beyaz liste oylarıyla birlikte 11. ve 12. sandıklada 118'er, 14. sandıklarda ise 120'şer oy alarak üyelerin eşit oranında tercihi oldular.

 

Bu konularda ilginizi çekebilir