19 °C

Galatasaray'dan Sigthorsson açıklaması

Galatasaray Kulübü, sezon başında Fransa'nın Nantes takımından kiralanan ve hiçbir resmi maça çıkamadan sözleşmesi karşılıklı olarak feshedilen İzlandalı oyuncu Kolbeinn Sigthorsson'un sakat olarak transfer edildiği iddialarını yalanladı.

Galatasaray'dan Sigthorsson açıklaması

Galatasaray Kulübü, sezon başında Fransa'nın Nantes takımından kiralanan ve hiçbir resmi maça çıkamadan sözleşmesi karşılıklı olarak feshedilen Kolbeinn Sigthorsson hakkında açıklamada bulundu.

Sarı-kırmızılı kulüpten yapılan açıklamada, Sigthorsson'un ülkesinde verdiği bir röportajdaki çarpıtılan ifadelerinin aynı şekilde Türk medyasına da yansıtıldığı dile getirilirken, oyuncuyla ayrıntılı sağlık kontrollerinin ardından sözleşme yapıldığı vurgulandı.

Kolbeinn Sigthorsson'un konuyla ilgili olarak kulüp ile irtibata geçtiği aktarılarak, "Verdiği röportajda, kulübümüze transferi sırasında profesyonel spor yapan tüm sporcularda olabilecek problemler dışında, hele hele oynamasına engel teşkil edecek bir sakatlığının ya da problemin olmadığını ifade etmiştir. Milli takım kampında dizinde hissettiği ağrı ve sertlik sonrası kamptan ayrıldığını ve İstanbul da tedavisine başlandığını vurgulamıştır." denildi.

İzlandalı oyuncunun transferi öncesi yaklaşık 8 saat süren geniş bir sağlık taraması yapıldığına dikkat çekilerek, açıklamada ayrıca şu ifadelere yer verildi:

"Taramanın sonunda da oyuncunun takıma katılması için herhangi bir engel teşkil eden soruna rastlanmamıştır. Kendisiyle ilgili tüm bulgular raporlanmıştır. Oyuncumuz milli takımda dizinden yaşadığı sakatlığın ardından, affını istemiş, yine sponsor hastanemiz Liv Hospital'da bir operasyon gerçekleştirilmiştir. Bu konuda çıkan asılsız haberler hem Nantes Kulübü hem de Kolbeinn Sigthorsson tarafından doğrularıyla açıklanacaktır."

Nantes kulübünden açıklama

Fransa 1. Futbol Ligi (Ligue 1) takımlarından Nantes'ın kulüp başkanı Waldemar Kita, İzlandalı forvet Kolbeinn Sigthorsson'u Galatasaray'a kiraladıkları dönemde oyuncunun hiçbir sakatlığının bulunmadığını belirtti.

Waldemar Kita, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Sigthorsson'un Galatasaray'a kiralandığı dönemde sakatlığı olduğu iddialarını yalanlayarak, "Oyuncumuz Kolbeinn Sightorsson'la ilgili polemiklere bir anlam veremiyorum." ifadelerini kullandı.

Sezon başında oyuncuyu göndermek istemediklerine dikkati çeken Kita, "Biz Sigthorsson'u kadroda tutmak istememize rağmen, kendisi Galatasaray'a çok gitmek istediği için göndermek zorunda kaldık. Kesinlikle hiçbir sakatlığı yoktu. Son olarak 28 Ağustos Pazar günü Bordeaux maçında oynadı ve bize veda bile etmeden İstanbul'a gitti. Bu konuda isteyen herkese sağlık ekibimiz gerekli açıklamaları yapabilir." değerlendirmesinde bulundu.

Kaynak: AA

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap