1 °C

Gekas kapıdan kovuldu

Akhisar Belediyespor'da Theofanis Gekas krizi her geçen gün yeni bir boyut kazanıyor.

Gekas kapıdan kovuldu

Teknik direktör Roberto Carlos'un Trabzonspor maçından sonra kadro dışı bırakmasına rağmen her gün Yılmaz Atabarut Tesisleri'ne gelerek antrenmana alınmayı bekleyen Gekas, bugün tesislere de sokulmadı. 

U21 takımı ile çalışmayı kabul etmeyen ve A takımla idmana çıkmak için kulübe ihtarname çeken Yunan futbolcu, kapıdaki güvenlik görevlisi tarafından geri çevrildi. 

Roberto Carlos, Gekas'la ilgili kararını daha önce verdiğini ve konu hakkında konuşmak istemediğini söylerken, hafta içinde sorunu masaya yatırıp, nihai bir karara varacağı bildirilen yönetimden henüz bir ses çıkmadı. Şu anda sadece üst üste deplasmanda oynayacakları Mersin İdmanyurdu ve Torku Konyaspor karşılaşmalarını düşündüğünü dile getiren Brezilyalı teknik adam, "Bu iki maçı kazanıp, son 6 haftaya daha rahat girmek istdiyoruz" dedi. 

"Gekas çay kahve içti gitti"

Akhisar Belediyespor Başkanı Hüseyin Eryüksel, Gekas krizi konusunda haftalardır devam eden sessizliğini bozdu. 

Teknik direktör Roberto Carlos tarafından kadro dışı bırakılan Yunanlı futbolcunun bugün tesislere alınmadığını doğrulayan Başkan Eryüksel, "Bizim için kritik öneme sahip Mersin İdmanyurdu maçı öncesi takımın konsantrasyonunun bozulmaması için Gekas'ın tesislere girmesine izin verilmedi. Yönetim 2 gün içinde bu konuda ayrıntılı bir açıklama yapacak" dedi.

Kadro dışı kaldıktan sonra U21 takımı ile idmana çıkmayan Gekas'ı kazanmak için Roberto Carlos'la görüşüp 4 haftalık bir çalışma proğramı çıkarmasını istediklerini, ancak bu programa da uyulmadığını kaydeden Başkan Eryüksel, şöyle devam etti:

"Kendisine. avukatına ve menajerine durumu bildirdik. Bu süre içinde zaman zaman tesislere geldi. Çayını kahvesini içti, ayrıldı. Bugün söylediğim gerekçelerle tesislere alınmadı. Yönetim olarak 2 gün içinde kamuoyuna son ve resmi kararımızı açıklayacağız." 

Kaynak: DHA

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.