14 °C

İlhan Cavcav son yolculuğuna uğurlandı

Gençlerbirliği Kulübü Başkanı İlhan Cavcav, Beştepe İlhan Cavcav Tesisleri'nde düzenlenen törenle son yolculuğuna uğurlandı.

İlhan Cavcav son yolculuğuna uğurlandı

Ankara'da tedavi gördüğü hastanede dün hayatını kaybeden Gençlerbirliği Kulübü Başkanı İlhan Cavcav, son yolculuğuna uğurlandı

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Yıldırım Demirören, Beştepe İlhan Cavcav Tesisleri'nde düzenlenen törende yaptığı konuşmada, Türk futbol ailesine başsağlığı diledi.

Cavcav'ın ismini taşıyan tesisi kendi tırnaklarıyla yaptığına işaret eden Demirören, "Mekanı cennet olsun. İlhan ağabeyi anlatmak çok zor. Sevgili Murat'ın (Cavcav) dediği gibi tarih İlhan ağabeyi anlatacak. Ağabeyliği ve başkanlığıyla Türk sporuna örnek olmuş bir insandı. Allah gani gani rahmet eylesin." diye konuştu.

Efsane başkanla bir anısını anlatan Demirören, şu ifadeleri kullandı:

"Kendisi futbola, gençlere, Gençlerbirliği'ne çok önem veriyordu. O kadar önem veriyordu ki gençlerin, futbolcusunun kıyafetine kadar karışmayı seven bir insandı. Bir gün beni aradı, 'Başkan, fikrim var. Futbolculara sakalları yasaklayalım. Kötü gözüküyor sahada. Futbolun marka değeri bitiyor.' dedi. Futbolu bu kadar düşünen insandı. İlhan ağabey seni hep anacağız, arayacağız."

Gümüşdağ: "Türk futbolunun ombudsmanıydı"

Kulüpler Birliği Vakfı Başkanı Göksel Gümüşdağ ise Cavcav'ın ailesine, Gençlerbirliği Kulübüne, yönetim kuruluna ve Türk futbol camiasına başsağlığı dileklerini iletti.

Cavcav'ın, başkanlığı döneminde 18 kulübün imzasıyla Kulüpler Birliği Vakfının onursal başkanlığına seçildiğini hatırlatan Gümüşdağ, "Kendisi bundan dolayı çok duygulanmış, şükranlarını sunmuştu. İlhan ağabey, sadece Kulüpler Birliği Vakfının değil, Türk futbolunun duayeni, ombudsmanıydı. İlhan ağabey kadar futbolda yetişmiş bir yönetici yoktu." değerlendirmesinde bulundu.

Gümüşdağ, Cavcav'ın renkli simasına dikkati çekerek, şöyle konuştu:

"Kendisiyle iki hafta önce İrfan Can Kahveci'nin transferini gerçekleştirdik. Çok esprili telefon görüşmelerimiz oldu. Kulüpler Birliği Vakfında öyle gergin toplantılar olurdu ki bir söz ederdi, herkes gülmekten kırılırdı. Onun için ülkemiz çok renkli bir simayı kaybetti."

Baykan: "İlhan Cavcav üstüne kitaplar yazılır"

Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan ise son 5 yılda İlhan Cavcav ile birçok kez bir araya geldiklerini belirterek, "İlhan başkanın üstüne kitaplar yazılır. Bugüne kadar yapıldı mı bilmiyorum ama yapılmaması büyük bir eksiklik. Spor bilim insanlarımız, İlhan Cavcav'ın yöneticiliği, kişiliği, ortaya çıkardığı Gençlerbirliği Kulübü abidesi ve Türk futboluna bıraktığı izler adına araştırmalar yapmalıdır. Yapılmışsa yinelenmelidir. Tez konusudur." ifadelerini kullandı.

Cavcav'ın kendisinden son isteğini anlatan Baykan, şunları kaydetti:

"Bana en son sorduğu soru, '19 Mayıs Stadı yenilenecek, yapılacak değil mi?' oldu. Gençlik ve Spor Bakanımız, Bakanlar Kurulu toplantısı vesilesiyle programa katılamadı. Sizlere selamlarını iletmek istiyorum. İlhan başkanın anısına, hatırasına, Türk futboluna, Türk sporuna... Melih (Gökçek) başkanım da buradalar. Çalışmalar onların ve Sayın Bakanımızın kontrolünde yürüyor. Ankara en kısa zamanda yeni stadına kavuşacaktır. İlhan başkanın bizden son arzusu, isteği olarak da bunu gündeme getirdiğini ifade etmek istiyorum."

Beştepe İlhan Cavcav Tesislerinde düzenlenen anma töreninin ardından Cavcav'ın cenaze namazı, Kocatepe Camisi'nde öğle namazını müteakip kılındı.

Kaynak: AA

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap