7 °C

İngiltere, dokuz Galatasaraylı'nın peşinde

İngiliz polisi, geçen ay oynanan Arsenal-Galatasaray maçında tribünde meşale yakan 9 sarı-kırmızılı taraftarın fotoğrafını yayınladı. Polis, taraftarların kimliklerinin belirlenmesi için kamuoyundan yardım talep etti

İngiltere, dokuz Galatasaraylı'nın peşinde

LONDRA- İngiliz polisi, geçen ay Emirates Stadı'nda oynanan Arsenal-Galatasaray maçında tribünde meşale yakan sarı-kırmızılı taraftarı yakalamaya çalışıyor.

Londra polisinden yapılan açıklamada, "Arsenal-Galatasaray UEFA Şampiyonlar Ligi maçında çıkan kargaşayla ilgili 9 kişinin kimliklerinin belirlenmesi konusunda polis yardım talep etmektedir" denildi.

Karşılaşma sırasında birkaç kişinin sahaya fişek ve çeşitli maddeler attığının belirtildiği açıklamada, bu fişeklerden birinin sahada başka bir fişeği söndürmeye çalışan bir yetkilinin tam önünde patladığı ve bunun da görevlinin yere düşmesine neden olduğu kaydedildi.

Açıklamada, soruşturmayı yürüten Özel Suç ve Kamu Düzeni Operasyonlar Bölümü dedektif müfettişi David Birell'in görüşlerine de yer verildi.

Birell, kamusal alanlarda meşale yakılmasının cezai suç olduğunu ifade ederek, "Taraftarların başkaların hayatlarını riske atarak, şiddet içeren davranışlarda bulunmaları kesinlikle kabul edilemez. Bu kargaşanın sorumluları bulunacak, gözaltına alınacak ve yargı karşısına çıkarılacaktır" dedi.

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.