7 °C

Köklü kulübe kayyum atanacak

Kayseri Erciyesspor'da geçen hafta yeterli çoğunluk sağlanamadığı için ertelenen olağanüstü genel kurul toplantısında yönetime talip çıkmadı

Köklü kulübe kayyum atanacak

Spor Toto 2. Lig Kırmızı Grup ekiplerinden Kayseri Erciyesspor'un geçen hafta yeterli çoğunluk sağlanamadığı için ertelenen olağanüstü genel kurulunda, yönetim oluşturulamadı.

Kulüp tesislerinde çoğunluk aranmaksızın toplanan olağanüstü genel kurula, 4 üye katıldı. 

Genel kurulda divan başkanlığına getirilen kulüp müdürü Bülent Dener, yeni yönetim kurulu ile denetim ve disiplin kurullarının seçimi için teklif çağrısında bulundu. 

Dener, aday çıkmaması üzerine olağanüstü kongreyi sonlandırdığını belirtti. 

Kulüpteki 11 yıllık görev süresince yaptıkları en kısa genel kurul olduğunu ifade eden Dener, şöyle devam etti:

"Bundan sonraki süreçte, kulüp çalışanları olarak, pazartesi günü sulh hukuk hakimliğine müracaat edeceğiz. Hakimlik mevcut delegeler içerisinde 3 kişilik kayyum heyeti atayacak. Bu heyetin de 1 ay içerisinde kongre kararı alması gerekiyor. Kongrede yine aday çıkmazsa kulübün tasfiyesi için İl Dernekler Müdürlüğüne başvurulacak. Bu belirsizlik devam ederse en fazla 45 gün içerisinde tarihinde birçok başarılara imza atmış olan Kayseri Erciyesspor Kulübü, üzülerek söylüyorum, kelimeler boğazıma düğümleniyor ama kapanacak."

 

Kaynak: AA

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap