22 °C

Manisa, Torku Konyaspor'a bileniyor

Manisaspor Teknik Direktörü Erginer, "Çok zor geçeceğini düşündüğümüz Torku Konyaspor maçına iyi hazırlanıyoruz" dedi.

Manisa, Torku Konyaspor'a bileniyor


 

MANİSA - PTT 1. Lig'de Torku Konyaspor maçının hazırlıklarına başlayan Manisaspor'un teknik direktörü Reha Erginer, "Çok zor geçeceğini düşündüğümüz Torku Konyaspor maçına iyi hazırlanıyoruz" dedi.

Erginer, Tarık Almış Spor Tesisleri'nde düzenlediği basın toplantısında, ligde iç saha ve deplasman ayrımı yapmadan her maçın zorlu geçtiğini, ligin ilk yarısının bitimine 3 hafta kala Torku Konyaspor'a karşı kendi sahalarında önemli bir maça çıkacaklarını ifade etti.

Lige maç maç baktıklarını, Torku Konyaspor maçına da bu anlayışla hazırlandıklarını ifade eden Erginer, "Çok zor geçeceğini düşündüğümüz Torku Konyaspor maçına iyi hazırlanıyoruz. Tek hedefimiz var, buradan 3 puanla ayrılmak" dedi.

Torku Konyaspor'da teknik direktör değişikliği yaşandığını hatırlatan Erginer, şöyle konuştu:

"Uğur Tütüneker'le çıktıkları ilk maçta da iyi bir futbol ortaya koydular. Bu hafta biraz daha üstüne katacaklarını düşünüyorum. Bizim de bu maça çok iyi hazırlanmamız gerekiyor. Tek hedefimiz var, buradan 3 puanla ayrılmak. Bunu başaracak güçteyiz. İçeride ya da dışarıda her takımı yenecek güce sahibiz. Bu hafta da istediğimiz oyun felsefesini yansıtarak iyi bir futbolla sahamızda gülen taraf olmak istiyoruz."

Erginer, Yasir dışında takımda eksik futbolcu bulunmadığını, yarın tam kadro antrenman yapacaklarını sözlerine ekledi.

Futbolculardan engellilere akülü araç

Bu arada, antrenman öncesi, Manisasporlu futbolcuların aralarında topladıkları parayla engelliler için alınan 3 akülü aracın teslimi için tören düzenlendi.

Teknik Direktör Erginer, törende yaptığı konuşmada, küçük bir yardımın, akülü araç bekleyen engelliler çok büyük olduğunu ifade ederek, "Bir insanın hayatını değiştirebiliyorsak ne mutlu bize. Bu konuda bir farkındalık oluşturmak istedik. Kendi ailemize, çocuklarımıza da bu bilinci aşılamalıyız. Çünkü bizim de yarın ne olacağımız belli değil" diye konuştu.

Manisaspor kaptanı Hüseyin Tok da sezon başında planladıkları yardımı gerçekleştirdiklerini, araçları, Dünya Engelliler Günü'nün ertesinde teslim etmenin mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.

Manisa Bedensel Engelliler Derneği Başkanı Yasemin Yıldız ise Manisasporlu futbolcuların örnek davranışından mutluluk duyduklarını, Manisaspor'un duyarlılığının tüm takımlara örnek olması gerektiğini kaydetti.

Akülü araç hediye edilen Fatma Tanıker de 37 yaşında olduğunu, aracı sayesinde dört duvar arasından kurtularak, kendi başına dışarı çıkabilecek olmanın heyecanını yaşadığını dile getirdi.

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap