13 °C

Orman: Euroleague hırsızlık organizasyonu

Katıldığı bir programda Euroleague hakkında açıklama yapan Beşiktaş Başkanı Orman, "Ben Euroleague'e karşıyım hırsızlık organizasyonu. Takım gönderilmesine karşıyım" ifadelerini kullandı.

Orman: Euroleague hırsızlık organizasyonu

Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman katıldığı bir programda Euroleague ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Euroleague organizasyonuyla alakalı, "Ben Euroleague'e karşıyım hırsızlık organizasyonu. Takım gönderilmesine karşıyım. İspanyol şirket kurmuş kulüplere yüzde vermiş. Büyük sponsorlar var. Fazla para vereni alıyorlar" ifadelerini kullanan Başkan Orman, "O kadar para harcayacağım, para İspanyol şirketin cebine girecek. Maçları yöneten de şirketin para verdiği hakem. Darüşşafaka Doğuş'u Real Madrid karşısında yediler mesela. Real Madrid, CSKA para harcıyor oraya ama bence geri zekalılık. Biz Real Madrid değiliz. Rus patron da nereden geldiği belli olmayan parayı harcıyor. Fenerbahçe'nin şampiyonluğu tabii ki çok değerlidir ama kulüp olarak tamamen zarar ediyorsunuz buna karşıyım" diye konuştu.

Takımın şampiyon olsa bile Euroleague'e göndermeyeceğini belirten Başkan Orman, "Götür oraya, git buraya oyuncuların canı çıksın. Takımlar kur sonra para İspanyollar'a gitsin" dedi.

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.