"Potanın Perileri"nde kadro 13 oyuncuya indi

A Milli Kadın Basketbol Takımı'nda Pelin Derya Bilgiç, Tuğçe Murat ve Begüm Dalgalar, 2015 FIBA Avrupa Şampiyonası aday kadrosundan çıkarıldı

YAYINLAMA
GÜNCELLEME

Macaristan ve Romanya'nın evsahipliğinde 11-28 Haziran'da gerçekleştirilecek 2015 FIBA Kadınlar Avrupa Basketbol Şampiyonası'na hazırlanan A Milli Takımı'nın kadrosu 13 oyuncuya indi.

Türkiye Basketbol Federasyonu'ndan yapılan açıklamaya göre, ay-yıldızlılarda Pelin Derya Bilgiç'in yaşamış olduğu sakatlık sonrasında bağlarında kısmi yırtık tespit edildi. En az üç hafta parkelerden uzak kalacak olan Bilgiç, yaşadığı bu sakatlık sonrasında milli takım kadrosunda çıkartıldı.

Diğer yandan A Milli Kadın Takımı'nda Tuğçe Murat ve Begüm Dalgalar'ın da ayrılmasıyla kadrodaki oyuncu sayısı 13 kişiye düştü.

"Potanın Perileri"nin kadrosunda yer alan isimler şöyle:

Tilbe Şenyürek (Adana BOTAŞ), Ayşe Cora (Edirne Belediyesi Edirnespor), Şaziye İvegin Üner, Lara Sanders, Esra Ural, Pınar Demirok (Abdullah Gül Üniversitesi), Birsel Vardarlı Demirmen, Cansu Köksal, Olcay Çakır, Tuğçe Canıtez (Fenerbahçe), Nevriye Yılmaz, Bahar Çağlar (Galatasaray Odeabank), Işıl Alben (Dinamo Kursk).

Etiketler