2 °C

Real Madrid ve Atletico Madrid'e büyük ceza

FIFA, dünyanın en büyük takımlarından Real Madrid ve Atletico Madrid kulüplerine 2 dönem transfer yasağı cezasına çarptırdı.

Real Madrid ve Atletico Madrid'e büyük ceza

Dünyanın en büyük kulüpleri arasında yer alan Real Madrid ve Atletico Madrid, FIFA'dan gelen tarihi cezayla sarsıldı.

FIFA'dan yapılan açıklamada, Real Madrid ve Atletico Madrid'e reşit olmayan (18 yaş altı) transferlerde yaptığı kural dışı hareketler nedeniyle transfer yasağı geldiği ifade edildi. 

Açıklamanın detayında Real Madrid ve Atletico Madrid'in 2016 yaz ile 2017 kış dönemlerinde transfer yapamayacağı duyuruldu.

Açıklamada, Atletico Madrid'e 900 bin İsviçre frangı (yaklaşık 900 bin dolar) ve Real Madrid'e ise 360 bin İsviçre frangı (yaklaşık 360 bin dolar) ceza verildiği ifade edildi.

Ayrıca FIFA, her iki kulüpte oynayan reşit olmayan futbolcuların durumlarının düzenlenmesi için Real Madrid ve Atletico Madrid'e 90 gün süre verdi.

İki kulübün yasağı, bu transfer dönemini kapsamayacak. İki dönemlik yasağın ardından kulüpler, Haziran 2017'de kadrolarına yeni oyuncu katmaya başlayabilecek.

İspanya La Liga'da Atletico Madrid, Barcelona'nın 4 puan önünde zirvede ve önümüzdeki ay Bernabeu Stadı'nda Real Madrid ile kozlarını paylaşacak. 

 

 

 


 

 

 

 

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.