23 °C

Robin van Persie imzaladı

Fenerbahçe yıldız transferi Robin van Persie için Şükrü Saraçoğlu Stadyumu'nda imza töreni düzenledi

Robin van Persie imzaladı

Fenerbahçe yıldız transferi Robin van Persie için Şükrü Saraçoğlu Stadyumu'nda imza töreni düzenledi. Saat 18:00'da başlayan imza töreni öncesinde Şükrü Saracoğlu önünde taraftarlar uzun kuyruklar oluşturdu

Stat zemini üzerine kurulan platformda gerçekleşen törende ilk olarak Fenerbahçe Sportif Direktör Giuliano Terraneo konuştu. Terraneo, "Burada sizleri büyük başkanımız Aziz Yıldırım adına selamlamak istiyorum. Bir büyük yıldız oyuncuyu daha takıma kazandırdığım için mutluyum" dedi.

Daha sonra konuşan Hollandalı futbolcunun ilk sözleri, "Merhaba Fenerbahçe" oldu.

'Türkçeyi öğrenmeye çalışacağım'

Robin Van Persie, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Türkçe'yi en kısa zamanda öğrenmeye çalışacağım. Ülkeye adaptasyon konusunda bunun çok önemli olduğunu düşünüyorum. Artık Fenerbahçe ailesinin bir üyesiyim. Size sadece bir şeyin sözünü veriyorum; ben burada takıma yardım etmek için her şeyi yapacağım. Kazanabildiğimiz kadar kupa kazanmak, sizleri mutlu etmek için her şeyi yapacağım. Bugün böyle bir coşku varsa, şampiyon olduğumuzda nasıl bir atmosfer olur burada, tahmin bile edemiyorum. Teşekkürler Fenerbahçe" 

rvp-orta-alan.jpg

Kızı ve oğluyla oynadı

Robin van Persie, imzanın ardından 8 yaşındaki oğlu Shaqueel ve kızı ile birlikte topla şov yaptı. Kızı ve oğluyla paslaşan Persie, daha sonra topları taraftarlara attı. Oğlu da babasıyla sektirdiği topu taraftarlara gönderdi.

rvp-oyun-site.jpg

4 milyon 900 bin euro garanti ücret

Fenerbahçe, Robin van Persie ile 3 yıllık sözleşme imzalandığını borsaya bildirdi. Hollandalı futbolcuya yıllık 4 milyon 900 bin euro garanti ücretle, maç başı 20 bin avro ödeneceği açıklandı.

 

Kaynak: DHA

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap