8 °C

Sesi Görenler Ligi’nde ilk devre tamamlandı

Turkcell Sesi Görenler Ligi’nde ilk devre tamamlandı. İstanbul İŞGÖR ve Ankara Çankaya, aynı puan ve averajla liderliği paylaştı

Sesi Görenler Ligi’nde  ilk devre tamamlandı

İSTANBUL - Turkcell’in ana sponsorluğunda ve Türkiye Futbol Federasyonu'nun, "Türkiye Futbol Oynuyor" projesi kapsamında verdiği destekle Görme Engelliler Spor Federasyonu tarafından düzenlenen Turkcell Sesi Görenler Futbol Ligi’nde ilk yarı maçları sona erdi. Milli takım kampı nedeniyle bir hafta erken devre arası tatiline giren ligde, altı hafta sonunda ilk iki sırayı İstanbul İŞGÖR ve Ankara Çankaya, 15’er puan ve +7 averajla paylaştılar. 

Birbirinden çekişmeli maçlara sahne olan Turkcell Sesi Görenler Ligi’nde şampiyonluk için kıyasıya mücadele sürüyor. İstanbul İŞGÖR ve geçen senenin şampiyonu Ankara Çankaya, altı maçta birer mağlubiyet ile 15 puanla bir ve ikinci sırada yer alıyor. Üçüncü İzmir Çağdaş ise liderin üç puan gerisinde 12 puanla şampiyonluk için mücadelesini veriyor. 

Dördüncü sırada yer alan Malatya GESK  ise 10 puanla, Gaziantep Mithat Enç’in hemen üstünde bulunuyor. Sekiz takımlı Turkcell Sesi Görenler Ligi’nde Tokat Erbaa, Kayseri GESK ve Ankara Altınokta şeklinde devam ediyor. 

İkinci devre 2 Ağustos’ta başlıyor

Ligin yedinci haftası  ise 2 Ağustos cumartesi günkü maçlarla başlıyor. İlk iki sırayı paylaşan İstanbul İŞGÖR ve Ankara Çankaya karşı karşıya gelecek. Diğer maçlar ise Kayseri GESK – Gaziantep Mithat Enç, Tokat Erbaa – Ankara Altınokta ve İzmir Çağdaş – Malatya GESK arasında oynanacak. Turkcell Sesi Görenler Ligi’nde son hafta 
maçları ise 8 Kasım 2014 Cumartesi günü tamamlanacak.

Gol kralı Malatya’dan, en çok gol atan takımlar İstanbul ve Ankara’dan

Turkcell Sesi Görenler Ligi’nde altı hafta sonunda gol krallığında ilk sırayı Malatya GESK takımından Kahraman Gurbetoğlu alıyor. Malatyalı futbolcu ilk altı haftada attığı 8 gol ile takımın üst sıralarda yer almasında önemli rol oynadı. En çok gol atan takımlar ise 11’er golle liderliği paylaşan İstanbul İSGÖR ve Ankara Çankaya. 

 

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.