5 °C

Teknik direktörünü internetten arıyor!

Finlandiya Futbol Federasyonu, internet sitesindeki başvuru formunu dolduran adaylar arasından teknik direktörünü seçecek

Teknik direktörünü internetten arıyor!

Finlandiya Futbol Federasyonu, milli takımına yeni teknik direktörünü internet sitesinde başvuru formu açarak arıyor. 

Federasyonun internet sitesinden yapılan açıklamada, görevine 14 Haziran'da son verilen Mixu Paatelainen'in yerine teknik direktör arandığı ve başvuru formunu dolduran adayların değerlendirmeye alınacağı belirtildi. 

Finlandiya Futbol Federasyonu Başkanı Pertti Alaja, uygulamanın başarılı olacağına inandığını ve aradıkları teknik direktörü bulmaları halinde  2-4 yıl arasında kontrat yapmayı düşündüklerini ifade etti. 

Yurt içi ve yurt dışında futbol teknik direktörlük belgesine sahip adayların, Finlandiya'nın başına geçmek için 3 Ağustos'a kadar başvurması gerekiyor. 

Finlandiya 1. Ligi takımı Jaro'nun teknik direktörü Alexei Eremenko ise ülke basınına yaptığı açıklamada, uygulamayı çok ilginç bulduğunu ve başvuru yapacağını söyledi. 

Avrupa Futbol Şampiyonası (EURO 2016) Elemeleri F Grubu'nda mücadele eden Finlandiya, 6 maçtan topladığı 4 puanla sondan ikinci sırada yer alıyor. 

Kaynak: AA

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.