11 °C

THY EURO 2016'ya sponsor oldu

THY, gelecek yıl Fransa'da düzenlenecek Avrupa Futbol Şampiyonası'na sponsor oldu.

THY EURO 2016'ya sponsor oldu

Son beş yıldır “Avrupa’nın En İyi Havayolu Şirketi” ilan edilen Türk Hava Yolları, Avrupa Futbol Şampiyonası’nın 55 yıllık tarihinde bir ilk gerçekleştirip, önümüzdeki yıl Fransa’da düzenlenecek 'EURO 2016’nın  “ilk resmi havayolu ortağı” olarak, UEFA tarafı ile sponsorluk anlaşmasına imza attı.

Türk Hava Yolları’nın Avrupa’da 42 ülkede 107 noktaya uçuyor olması, işbirliğindeki uyumu da ön plana çıkarıyor. Turnuvada yer alan 24 ülkenin, hâlihazırda 22’sini içeren ve ev sahibi Fransa genelinde, toplamda 6 noktaya ulaşan uçuş ağı sayesinde bayrak taşıyıcı havayolunun, turnuvayı herkes için kolaylıkla ulaşılabilir kılması, işbirliğinin öncelikli hedeflerinden biri.

Anlaşma içeriği aynı zamanda, turnuva takipçilerine çeşitli ayrıcalıkların kapısını da açıyor. Turnuva izleyicisine, sosyal medya kampanyaları üzerinden sağlanacak çok sayıda olanak ve turnuvada rekabet edecek takımlara uygulanacak özel çarter tarifesi bu imkânlardan sadece birkaçı.

23423423-k.jpg

Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı M. İlker Aycı, anlaşmayla ilgili, “Farklı ulusları, yüzyıllardır aynı heyecan ve coşkuyla ortak bir paydada buluşturan spor dalları, uçuş sağladığı 100’ü aşkın ülke üzerinden dünya kültürlerini birbirine bağlayan Türk Hava Yolları için, ortak proje geliştirmede en anlamlı mecra. Bugün, sporun birleştirici gücü ve olağanüstü coşkusuna yeni bir işbirliğiyle katkı sağlayacak olmaktan son derece mutluyuz. Henüz imza attığımız sponsorluk anlaşmasıyla, kitleleri bağlamaktan da öte, adeta birbirine kilitleyen futbolun en önemli organizasyonlarından birinin, UEFA EURO 2016’nın resmi havayolu ortağı olarak, başta Türk Millî Takımı olmak üzere, diğer tüm ulus takımlarına, mücadelelerinde başarılar diliyoruz.” dedi.

UEFA Organizasyonları Pazarlama Direktörü, Guy-Laurent Epstein; “Avrupa’nın en büyük futbol organizasyonunda, Avrupa'nın en iyi havayolu ile birlikte çalışacak olmak bizler için şüphesiz heyecan verici. Bu büyük turnuva kapsamında, Türk Hava Yolları’nın sağlayacağı özel fırsatlar ve yenilikçi aktivasyonlar sayesinde dünyanın dört bir köşesinden Fransa’ya ulaşacak taraftarlarla önümüzdeki yıl, bambaşka bir turnuvaya tanık olacağımızı düşünüyorum.” dedi.

Türk Hava Yolları’nın, Euro 2016 görselleri giydirilmiş uçakları sayesinde dünya üzerinde uçuş sağladığı 280’i aşkın destinasyonda, turnuvanın fiili tanıtımına sağlayacağı katkı ve yine turnuva süresince müsabakaların düzenleneceği stadyumlarda yer alacak, küresel taşıyıcıya ait marka temsil faaliyetleri, anlaşma içerisinde yer alan diğer önemli konu başlıkları.

Kaynak: DHA

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.