12 °C

Trabzonspor Kongresi karıştı!

Trabzonspor Kulübü'nün 69. olağan mali genel kurul toplantısında kavga çıktı. Çıkan olaylar, salona giren çevik kuvvet ekipleri ile özel güvenlik görevlilerinin müdahalesiyle güçlükle sonlandırıldı

Trabzonspor Kongresi karıştı!

Trabzonspor Kulübü'nün 19 Mayıs Spor Salonu'nda gerçekleştirilen 69. olağan mali genel kurul toplantısı, olaylı başladı. 

Açılış konuşmasını yapan kulüp genel sekreteri Köksal Güney, divan başkanlığı için iki adayın olduğunu söyledi. Güney, yönetim kurulu olarak belirledikleri Sabri Sadıklar ile muhalefet kanadının ismi olan Ali Sürmen başkanlığındaki listeyi üyelerin oyuna sundu. 

 "Divan dışarı" diye bağırdılar

Yapılan açık oylama sonucunda Güney, Sabri Sadıklar başkanlığındaki divan listesinin seçildiğini açıkladı. Bu açıklamaya muhalefet kanadı büyük tepki göstererek, "Divan dışarı" şeklinde bağırdı. Birkaç üye de bu sırada tribünden salona atlayarak tepkilerini sürdürdü. 

Divan başkanı seçilen Sadıklar'ın konuşmaya başlamasının ardından bazı üyeler ıslıkla protestolarına devam etti. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın ardından Sadıklar, genel kurulun gündem maddelerini okudu. Bu sırada protesto eden grup, divan başkanlığının bulunduğu yere yürüdü. 

Çevik kuvvet ekipleri salona girdi

Yönetim kuruluna yakın isimlerle bu grup arasında itişmeler ve kavga yaşandı. Daha sonra güvenlik görevlileri olayları yatıştırdı. 

Olayın ardından salona giren çevik kuvvet ekipleri ile özel güvenlik görevlileri, divan önünde güvenlik şeridi oluşturdu. 

Yoğun ilgi var 

Erken saatlerden itibaren genel kurulun yapılacağı salona gelen üyeler, giriş kartlarını alırken kuyruk oluşturdu. Genel kurula yoğun ilgi gösteren üyeler, üst aramaları ve X-Ray cihazlarından geçerek salona girdi. 

Yaklaşık bin kapasiteli salonun tamamı dolarken bazı üyeler ayakta kaldı. Saat 10.00'da başlayacağı duyurulan genel kurulun zamanında başlamaması üzerine bir grup alkışlayarak durumu protesto etti. Genel kurul, 1 saat gecikmeli başladı. 

Kulübün borcu 288 milyon lira

Denetleme Kurulu Başkanı Mahmut Ören, kulübün borcuyla ilgili bilgiler verdi.

Ören, bordo-mavili kulübün gerçekleşen gelir gider sonucu mali tablolara göre 30 Kasım 2014 tarihi itibarıyla 207 milyon 846 bin 870 lira uzun vadeli, 80 milyon 801 bin 102 lira kısa vadeli olmak üzere toplam 288 milyon 647 bin 972 lira net borcunun bulunduğunu açıkladı.

Yönetim kurulu ibra edildi

Trabzonspor'da yönetim kurulunun mali ve idari yönden ibrası üyelerin oyuna sundu. Üyelerin oy çokluğu ile yönetim kurulu, mali ve idari yönden ibra edildi.

 

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.