27 °C

UEFA yönetimine Türk aday

TFF 1. Başkan Vekili Servet Yardımcı UEFA Yönetim Kurulu'na girmek için aday olacak. 12 rakibiyle 8 kişilik kontenjan için yarışacak olan Yardımcı'nın seçilme ihtimalinin yüksek olduğu belirtiliyor.

UEFA yönetimine Türk aday

UEFA'ya üye 55 ülke federasyonunun başkan ve yöneticilerinin katılımıyla her yıl düzenlenen UEFA'nın olağan kongresinin 41'incisi, 5 Nisan Çarşamba günü Finlandiya'nın başkenti Helsinki'de yapılacak.

Eylül 2016'da Yunanistan'ın başkenti Atina'da yapılan UEFA Başkanlık seçimlerinde Slovakya Futbol Federasyonu Başkanı Aleksander Ceferin'i destekleyerek seçilmesini sağlayan ekibin başında bulunan Servet Yardımcı, 5 Nisan'da Helsinki'de yapılacak UEFA seçimlerinde, yönetim kuruluna girecek en güçlü isimler arasında gösteriliyor.

TFF Başkanvekili Servet Yardımcı, yapılacak seçimde yönetime girmesi durumunda Şenez Erzik'in ardından UEFA yönetiminde görev alacak 2. Türk futbol adamı olacak. Daha önce 2015 yılında da UEFA Yönetim Kurulu için aday olan Yardımcı, ilk tur oylamasında 23 oyla aleyhine biten seçimi, ikinci tur oylamasında 20'ye 14 kaybetmiş ve seçilememişti.

FIFA Konseyi'nde UEFA'yı temsil edecek üyelerin de belirleneceği kongrede, UEFA Başkanı, yönetim kurulu ve komite başkanlarının yıllık faaliyet raporları, 2015-2016 döneminin mali açıdan ibrası ve 2017-2018 dönemi bütçesi onaya sunulacak.

UEFA Yönetim Kurulu adayları şu şekilde:

Servet Yardımcı (Türkiye)

Zbigniew Boniek (Polonya)

Kairat Boranbayev (Kazakistan)

John Delaney (İrlanda)

Armand Duka (Arnavutluk)

David Gill (İngiltere)

Reinhard Grindel (Almanya)

Marios N. Lefkaritis (Kıbrıs Rum Kesimi)

Elkhan Mammadov (Azerbaycan)

Karl-Erik Nilsson (İsviçre)

Kieran O'Connor (Galler)

Michele Uva (İtalya)

Michael van Praag (Hollanda)

Kaynak: DHA

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap