13 °C

Akıllı çocuklar için akıllı saat

Alcatel’in bu saati hem iletişimi kolaylaştırıyor hem de çocuklarının güvenliğinden endişe eden ebeveynleri rahatlatıyor.

Akıllı çocuklar için akıllı saat

MURAT YILDIZ

Günümüzde çocukların akıllı telefon sahip olma yaşı 7’ye kadar indi. Bunda en büyük sebep ise ebeveynlerin gittikçe artan güvenlik endişeleri. Anaokuluna giden ya da sokakta oynayan çocukları ile her zaman iletişimde olmak istiyorlar. Peki kocaman telefon taşımaktansa bunun daha pratik bir çözümü var mı? Alcatel tarafından geliştirilmiş olan Move Time, bu dertlere derman olabilir. SIM kart takılabilen, dolayısıyla görüşmeler de yapabilen bu akıllı saat, çocuklara özgü sevimli bir tasarıma sahip.

4 gün batarya süresi

Move Time’ın özellikleri oldukça etkileyici. 40 mm’lik kare formundaki bu saat üzerinde tek renkli yaklaşık 1 inçlik ekran bulunuyor. Nano SIM ile çalışan saat IP 67 sertifikası sayesinde suya ve toza, aynı zamanda 1.5 metrelik yüksekliklerden düşmeye dayanıklı. Saat üzerinde WiFi modülü, GPS, akselometre, Gyro ve yükselik ölçer var. Tüm bu iletişim ve hareket duyarlı özellikler sayesinde hem güvenlik hem de sağlık verileri toplanabiliyor. 370 milimamperlik batarya sayesinde saati 4 gün boyunca kullanmak mümkün.

Saati kullanmak oldukça kolay. Kendi cep telefonunuz ile eşleştirip yazılımları kurduğunuzda artık saati uzaktan takip edebiliyorsunuz. Hatta harita üzerinde bir alan çizip, bu alandan ayrıldığında size mesaj gelmesini sağlayabilirsiniz. Üzerinde bulunan nabız ölçer, hız ölçer sayesinde çocuğunuzun aktivitelerini de uzaktan takip etmeniz mümkün. Çocuğunuz saat sayesinde sizi ve sizin belirlediğiniz listedeki kişileri arayabiliyor ya da bu kişilerden arama alabiliyor. Başka kişileri araması ya da çağrı gelmesi ise engellenmiş oluyor. Ayrıca saat üzerinde bulunan tek tuş sayesinde çocuğunuz SOS mesajı da gönderebiliyor.

Alcatel Move Time, hem Android hem de iOS telefonlar ile uyumlu bir şekilde çalışabiliyor.

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.