21 °C

Gıdada sağlıklı, güvenilir ve sürdürülebilir sistemler için…

Gelecek nesilleri düşünerek gıda sanayiinin bütünleşik bir yaklaşım ile sağlıklı, güvenilir ve sürdürülebilir sistemlere dönüşümünü hızlandırmak amacıyla kurulan, "Sürdürülebilir Gıda Platformu" yeni katılımcılarla çalışmalarına devam ediyor.

Gıdada sağlıklı, güvenilir ve sürdürülebilir sistemler için…

Türkiye'de sürdürülebilir tarım, su, kaynak yönetimi, gıda güvenliği, iklim değişikliği, sorumlu üretim, sorumlu tüketim, sağlıklı beslenme gibi tehditler ve ihtiyaçların sonucu olarak kurulan Sürdürülebilir Gıda Platformu çalışmalarını sürdürüyor. Aralarında Ülker, Pınar, Balparmak, Leroy, Metro Toptancı Market, Intertek, Reis Gıda gibi kurumların yer aldığı platforma geçtiğimiz ay Migros ve Chep Türkiye de dahil oldu. Geçtiğimiz günlerde bir araya gelen platform üyeleri Türkiye'de sürdürülebilir gıda için yapılması gerekenleri tartıştı.

Kâr gütmeyen bir girişim

Sürdürülebilirlik Akademisi, sürdürülebilir gelecek ve kalkınma için iş dünyasında sürdürülebilirlik dönüşümünü hızlandırmada öncü olmak misyonu ile ekonomik, toplumsal ve çevresel sürdürülebilirlik ile ilgili bilgilendirme ve bilinçlendirme çalışmaları yapmak amacı ile kurulmuş kâr amacı gütmeyen bir sosyal girişim.

Güçlü sürdürülebilirlik

Türkiye'de, iş dünyasında sürdürülebilir iş modellerinin yerleşimi, gelişimi ve toplumda sürdürülebilir yaşam şeklinin gelişimi için global yaklaşımla sürdürülebilirlik çalışmaları hedefleyen Sürdürülebilirlik Akademisi; güçlü sürdürülebilirlik platformları yaratarak bu alanda önderlik yapmayı amaçlıyor. Platform, ulusal ve uluslararası kurumlar, sivil toplum kuruluşları ve devlet iş birliğiyle; araştırmalar, konferanslar, seminerler, workshoplar, kurumsal eğitim çalışmaları, sosyal sorumluluk projeleri ile danışmanlık ve üniversite gençliğine yönelik bilgilendirme çalışmalarını yürütüyor.

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap