11 °C

Ödüllü mimari projelerin tasarımcısı İstanbul'a gelecek

Şişecam Düzcam, "Mimarinin Şeffaf Yüzü" sloganıyla hayata geçirdiği "T Buluşmaları" serisinin üçüncüsünü, 9 Ocak 2016 Pazartesi günü İş Sanat Kültür Merkezi'nde düzenliyor. Konferansın konuşmacısı ise Dan Stubbergaard.

Ödüllü mimari projelerin tasarımcısı İstanbul'a gelecek

Şişecam Düzcam, "Mimarinin Şeffaf Yüzü" sloganıyla hayata geçirdiği "T Buluşmaları" serisinin üçüncüsünü, 9 Ocak 2016 Pazartesi günü İş Sanat Kültür Merkezi'nde düzenliyor. Şişecam Düzcam'ın Arkitera Mimarlık Merkezi işbirliğiyle gerçekleştireceği etkinlik, yapı ve mimarlık sektörünün önde gelen isimlerini bir araya getirecek.

Mimarlar, tasarımcılar ve yapı sektörü profesyonellerinin katılacağı konferansın konuşmacısı ise son dönemde birçok başarılı işe imza atan Danimarkalı mimarlık ofisi COBE'nin kurucusu ve yaratıcı direktörü Dan Stubbergaard olacak.

Özgün mimari yaklaşımıyla birçok ödüllü projesinin tasarımcısı olan Dan Stubbergaard, mimari çalışmalarının yanı sıra, Royal Danish Academy of Fine Arts'ın mimarlık bölümünde ders veriyor ve uluslararası konferanslarda COBE'nin güncel projeleri hakkında konuşmalar yapıyor.

Projelerinden kimi örnekler

COBE'nin uygulanmış projeleri arasında, Ragnarock (Roskilde, Danimarka), Frederiksvej Kindergarten, (Frederiksberg, Danimarka), Nørreport Station (Kopenhag, Danimarka), Forfatterhuset Kindergarten (Kopenhag, Danimarka), Porsgrunn Maritime Museum (Porsgrunn, Norveç), The Library (Kopenhag, Danimarka), Israels Plads (Kopenhag, Danimarka), Taastrup Theater (Taastrup, Danimarka) bulunuyor.

Stubbergaard'ın imdiye kadar kazandığı ödüllerin bazıları şöyle:

(World Architecture News) Awards – En İyi Ulaşım Yapısı (Nørreport Station projesi ile), 2015 ICONIC Award (Adidas Meet & Eat projesi ile), 2015 Dreyer Vakfı Onur Ödülü, 2015 MIPIM Awards - En İyi Konut (Krøyers Plads projesi ile), 2012 Nykredit's Mimarlık Ödülü, 2012 MIPIM Awards – En İyi Yenileme (The Library projesi ile), 2011 Kopenhag Mimarlık Ödülü – En İyi Kamusal Bina (The Library projesi ile), 2006 Venedik Mimarlık Bienali Altın Aslan Ödülü – En İyi Ulusal Katılım…

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap