22 °C

Çocuk Meyve Ormanı hayata geçiyor

Mudanya Belediyesi, çocukların oyun oynayıp doğa ile baş başa kalabilecekleri, meyveleri dalından yeyip eğitim alanlarında kişisel gelişimlerine katkıda bulunabilecekleri dev bir alanı “Çocuk Meyve Ormanı” olarak hayata geçiriyor.

Çocuk Meyve Ormanı hayata geçiyor

BURSA (DÜNYA) - Mudanya Belediyesi, Çağrışan Mahallesi’nde belediyeye ait arazide “Çocuk Meyve Ormanı” adını verdiği projesini hayata geçirmeye hazırlanıyor. Çocukların ağaçları tanıması, meyveleri dalından yiyebilmeleri ve doğayla buluşabilmeleri için doğal bir yaşam alanı oluşturulacak. Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, “Çocuklarımızın meyveleri dalından koparıp yiyebilecekleri bir Çocuk Meyve Ormanı düşünüyoruz. Çocukların doğa ile iç içe olabilecekleri, ağaçları tanıyabilecekleri bir alan oluşturacağız. Eğitim alanlarında ise kişisel gelişimlerine katkı sağlayacağız. Geleceğimizin tohumlarını bu ormanda atacağız” dedi.

Proje kapsamında 900 metrekare çocuk oyun alanı, 3 bin metrekarelik piknik alanı, bin 800 metrekare trafik eğitim parkuru, 450 metrekare hobi bahçeleri, 500 metrekarelik Atatürk silüetli bitki bahçesi, 2 bin metrekarelik labirent parkurlu meyve bahçesi ve bilgi alanları, 600 metrekare sosyal tesis ve 300 metrekare sosyal tesis terası, engelli rampaları, herhangi bir yangın ihtimaline karşılık itfaiye gibi büyük araçların girebileceği otopark ile 55 araçlık otopark yapılacak.

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap